enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
9,2567
EURO
10,7821
ALTIN
525,76
BIST
1.410
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Karabük
Sağanak Yağışlı
13°C
Karabük
13°C
Sağanak Yağışlı
Salı Sağanak Yağışlı
12°C
Çarşamba Çok Bulutlu
15°C
Perşembe Parçalı Bulutlu
18°C
Cuma Parçalı Bulutlu
20°C

Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi– II Hibe Programı

Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi– II Hibe Programı
REKLAM ALANI
15.10.2014
0
A+
A-

Karabük Valiliği İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü tarafından Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi –II Hibe Programı ile ilgili açıklama yapıldı.

Projeye başvuracakların son başvuru tarihi olan 31 Ekim saat 16.00’a kadar müracaat etmeleri istenirken, açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Proje Adı: Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi II Operasyonu İçin Hibe Programı

Proje Numarası EuropeAid/136279/ID/ACT/TR. Program Bütçesi 7250000. Maksimum Hibe Bütçesi 200000. Para Birimi EURO.  Son Başvuru 31/10/2014 Proje Son Başvuru Saati 16:00

Toplam hibe bütçesi 7.250.000 Euro olan programda fonların tamamı NUTS-II Öncelikli Bölgelerine dağıtılacaktır. Bu kapsamda Öncelik Bölgesi 1 kapsamındaki 43 ile 3.625.000 Euro, Öncelik Bölgesi 2 kapsamındaki 38 ile 3.625.000 Euro olmak üzere dağıtılacaktır.

Bu teklif çağrısı kapsamında talep edilen her hibe aşağıda belirtilen asgari ve azami tutarlar arasında olmalıdır.

Asgari tutar: 100.000 Euro, Azami tutar: 200.000 Euro

Hibe almaya hak kazanabilmek için başvuru sahibinin sağlaması gereken koşullar;

Tüzel kişiliğe sahip olmak,

Kâr amacı gütmemek,

Bir Avrupa Birliği üyesi devlette veya Katılım Öncesi Mali Yardım Aracını (IPA) oluşturan 17 Temmuz 2006 tarihli ve 1085/2006 sayılı Konsey Tüzüğü’nün faydalanıcısı olan bir ülkede veya Avrupa Komşuluk ve Ortaklık Aracı’nın faydalanıcısı olan bir ülkede veya Avrupa Ekonomik Alanı’nın üyesi bir devlette kurulmuş olmak[1] (Bu gereklilik uluslararası kuruluşlar için geçerli değildir) ve

Projenin hazırlanması ve yönetiminden Eş-Başvuru Sahibi/Sahipleri ve Bağlı Kuruluş(lar) ile birlikte doğrudan sorumlu olmak, aracı olarak faaliyet göstermiyor olmak ve

Aşağıda belirtilen türde kurumlardan olmak

Eğitim, mesleki eğitim ve öğretim, hayat boyu öğrenme, vb. teklif çağrısıyla ilgili alanlarda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları (STK) veya

Profesyonel kuruluşlar (ticaret ve/veya sanayi odaları, esnaf ve sanatkâr odaları, iş destek kuruluşları, memur sendikaları/konfederasyonları, işveren sendikaları/konfederasyonları, işçi sendikaları/konfederasyonları, organize sanayi bölgeleri (OSB), KOBİ temsilcisi kuruluşlar gibi),

Halk eğitim merkezleri, Olgunlaşma enstitüleri, Mesleki eğitim merkezleri, Turizm eğitim merkezleri, Sürekli eğitim merkezleri, Meslek yüksekokulları. Avrupa Komisyonu Mali Tüzüğü Uygulama Kurallarının 43. maddesi ile tanımlanan Uluslararası (hükümetlerarası) kuruluşlar.

Potansiyel Başvuru Sahipleri, Avrupa Birliği Dış Yardım Sözleşme Usulleri Uygulama Rehberi’nin (PRAG) 2.3.3 bölümünde sayılan durumlardan herhangi birine giriyorsa, Teklif Çağrısına katılamaz veya hibeden yararlanamazlar:

Bir projenin planlanan süresi 10 aydan az, 12 aydan fazla olamaz. 

Bu Teklif Çağrısı kapsamında desteklenecek sektörler veya konular açısından bir kısıtlama bulunmamaktadır. Ancak, projeler özelleştirilmiş olmalı ve başvurularda yerel, bölgesel, ulusal ihtiyaçlar ve hedef grupların ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanmış faaliyetler içermelidir.

Faaliyetlerin aşağıdaki liste ile sınırlı olmadığı ve Başvuru Sahiplerine bu teklif çağrısı altında desteklenebilecek proje türleri için rehber olarak sunulduğu unutulmamalıdır.

HBÖ konusuna yönelik farkındalık artırma faaliyetleri,

İşgücü piyasası talepleriyle uyumlu olarak HBÖ faaliyetleri düzenlenmesi,

MEB HBÖ Genel Müdürlüğü işbirliği ile Hayat Boyu Rehberlik ve Danışmanlık Hizmetlerinin yaygınlaştırılması HBÖ fırsatlarına erişimin, dezavantajlı grupların ihtiyaçlarıyla uyumlu olarak, uzaktan eğitim gibi alternatif eğitim yöntemleri ile artırılması

Önceki Öğrenmelerin Tanınması (RPL) uygulamasının

MEB HBÖ Genel Müdürlüğü işbirliği ile yaygınlaştırılması

Hayat Boyu Öğrenme Kalite Kontrol Hizmetlerinin MEB HBÖ Genel Müdürlüğü işbirliği ile yaygınlaştırılması.

​Proje Ön Teklifi, Proje Ön Teklifi Kontrol Listesi (Hibe Başvuru Formu Kısım A, Bölüm 2) ve Proje Ön Teklifi için Başvuru Sahibinin Beyanı (Hibe Başvuru Formu Kısım A, Bölüm 3) ile birlikte, her biri A4 boyutunda olmak üzere bir orijinal ve 2 kopya şeklinde sunulmalıdır.

Proje Ön Teklifinin elektronik formatta da gönderilmesi zorunludur. Aşağıda belirtildiği biçimde mühürlü zarf içerisinde Proje Ön Teklifinin basılı hali ile birlikte bir CD içerisinde elektronik versiyonu da gönderilmelidir. Elektronik format matbu versiyon ile birebir aynı içeriğe sahip olmalıdır.

Başvuru Sahibinin birden fazla Proje Ön Teklifi sunması halinde (Hibe Rehberinde bu şekilde belirtilmiş ise), her bir teklif ayrı ayrı teslim edilmelidir.

Dış zarfın üzerinde Teklif Çağrısının referans numarası, (EuropeAid/136279/ID/ACT/TR) ve “Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi – II Hibe Programı” başlığı ile birlikte Başvuru Sahibi kurum/kuruluşun tam adı ve adresi ile “Not to be openedbeforetheopeningsession” ve “Açılış Oturumundan Önce Açmayınız” ibareleri yer almalıdır.

Proje Ön Teklifleri, kapalı (mühürlü) zarf içinde iadeli taahhütlü posta, özel kargo şirketi veya elden (elden teslim eden kişiye imzalı ve tarihli bir alındı belgesi verilecektir) aşağıdaki adrese gönderilmeli / teslim edilmelidir.

Posta adresi: 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı – Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı

Yıldız Evler Mahallesi, Turan Güneş Bulvarı 713.Sokak No:4, 06550, Çankaya, Ankara, Türkiye

Elden veya özel kurye hizmeti için adres: 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı – Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı

Yıldız Evler Mahallesi, Turan Güneş Bulvarı 713.Sokak No:4, 06550, Çankaya, Ankara, Türkiye

Başka yollarla (örn: faks ile veya elektronik posta ile) gönderilen veya başka adreslere teslim edilen başvurular reddedilecektir.”

 

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.