enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
8,7155
EURO
10,4028
ALTIN
498,04
BIST
1.414
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Karabük
Gök Gürültülü
24°C
Karabük
24°C
Gök Gürültülü
Cuma Gök Gürültülü
26°C
Cumartesi Gök Gürültülü
29°C
Pazar Parçalı Bulutlu
29°C
Pazartesi Gök Gürültülü
29°C

Eğitim Araştırma Hastanesinde Kan Değişimi

Eğitim Araştırma Hastanesinde Kan Değişimi
REKLAM ALANI
07.01.2016
0
A+
A-

Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kara: “Kadro doluluk oranında Türkiye genelinin çok üstündeyiz”
KBÜ Eğitim Araştırma Hastanesi Yönetici Yrd. Doç. Dr. Erkan Doğan: “Sağlık alanında Karabük’ü ön plana çıkaracağız”
Karabük Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri İsmail Kara, “Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde 4 yıldızlı otel konforunda odaları, yoğun bakımları, ameliyathaneleri, laboratuarlarıyla 440 yatakla hizmet vermekteyiz” dedi.
Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. İsmail Kara beraberinde KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticiliği görevine atanan Yrd. Doç. Dr. Erkan Doğan ile birlikte sağlık alanında ki gelişmelerle ilgili basın toplantısı düzenledi.
Kara, hastanenin Eğitim Salonunda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, 2016 yılına Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yönetiminde değişiklerle başladığını belirterek, hastane Başhekimi Doç. Dr. Alaadin Polat Tıp Fakültesi Fizyoloji bölümüne Profesör olarak atanabilmesi için görevinden istifa ettiğinden hizmetlerine yeni atanan Hastane Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Erkan Doğan ile beraber devam edeceklerini söyledi.
“TÜRKİYE GENELİNİN ÇOK ÜSTÜNDEYİZ”
Kamu Hastaneleri Birliği Sekreterliğe bağlı sağlık tesisi yöneticilerinin ve çalışanlarının hedefinin tıbbi etik değerleri ön planda tutan, hasta ve çalışan güvenliği, hasta ve çalışan memnuniyeti odaklı, hasta haklarına saygılı, eğitim, araştırma, ölçme, iyileştirme tekniklerini kullanarak hizmet sunum standartlarını devamlı geliştiren, kolay ulaşılabilir, etkin, verimli, konforlu, güvenli sağlık hizmeti sunmak olduğunu ifade eden Kara, “Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde otel konforunda odaları, yoğun bakımları, ameliyathaneleri, laboratuarlarıyla 440 yatakla hizmet vermekteyiz. Yoğun bakımlarımızda toplam 48 yatağımız mevcuttur. 2015 yılı geneli toplam yatak doluluk oranı servisler için yüzde 75,5, yoğun bakımlarda ise bu oran yüzde 94’tür. Hastanemize 2015 yılı genelinde yapılan toplam poliklinik müracaat sayısı 951 bin 824 kişidir. Bu sayı ilimiz nüfusunun yaklaşık 5 katına tekabül etmektedir. Günde yaklaşık 4 bin ile 4 bin 500 poliklinik hastasına, yaklaşık 800-900 civarında acil servis hastalarına hizmet vermekteyiz. Hastanemize yapılan toplam müracaatların yaklaşık yüzde 25’ini acil servise olan müracaatlar oluşturmaktadır. Hastanemizde 22 profesör, 7 doçent, 45 yardımcı doçent olmak üzere 74 akademisyen, 83 uzman doktor, 21 pratisyen olmak üzere 178 doktor kadrosu ve 670 yardımcı sağlık hizmetleri personeliyle hizmet veriyoruz. Bu sayılarla kadro doluluk oranında Türkiye genelinin çok üstündeyiz” dedi.
“HEDEFİMİZ İL DIŞINDAN HASTA GELMESİNİ SAĞLAMAK”
Hasta ve hasta yakınlarının hastaneye girdikleri andan itibaren, kendilerini güvende ve rahat hissedebilmeleri, ihtiyaçları olan sağlık hizmetini daha iyi alabilmeleri için, bakanlığımızın politikaları doğrultusunda birçok alanda yeni hizmet birimlerini ve Uzman Doktorları hastaneye kazandırdıklarını da kaydeden Kara, “ Karabük’ten Ankara’ya ve il dışına olan hasta sevkini azaltmak, tersine il dışından Karabük’e hasta gelmesini sağlamak en büyük hedefimizdi. Hastanemizde hocaların katılımıyla yapılan özellikli ameliyatlarla tıbbi onkoloji uzmanı, hematoloji uzmanı atamalarıyla artık kanser tedavisi gören hastaların il dışına gitmelerine gerek kalmadı. Yine gastroenteroloji uzmanları, endokrinoloji uzmanı, yeni doğan uzmanı ve yeni göreve başlayan çocuk endokrinolojisi uzmanı arkadaşımızın göreve başlaması, Koroner Anjiyografi Ünitesinin açılmasıyla bu hedeflerimize büyük oranda ulaştık. Bu anlamda 2015 yılında hastanemizde yeni bölümler açtık.Palyatif Bakım Merkezini hizmete açtık. Burada çoğunluğunu kanser ve buna benzer kronik ve son dönem evresindeki hastaların tedavisini yapmaktayız. Bu hastalara psikolojik desteği de kapsayan ve evlerinde de devam eden sağlık hizmeti veriyoruz. Genel Sekreterlik bünyemizde Çocuk İzlem Merkezi, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Koroner Anjiyografi Merkezi, Kardiyovasküler Cerrahi Merkezi, Diyaliz Ünitesini açtık Safranbolu Devlet Hastanesinde Fizik Tedavi Ünitesini açacağız” ifadesinde bulundu.
Kara ayrıca, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Sağlık hizmeti sunumunun en önemli basamaklarından biri de modern cihazların bulunduğu, tam donanımlı olan ve güncel tedavilerin uygulandığı ameliyathaneleri olduğunu ve 11 adet ameliyathanede günlük ortalama 75 ameliyat yapıldığını da kaydetti.
“SAĞLIK ALANINDA KARABÜK’Ü ÖN PLANA ÇIKARACAĞIZ”
KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticiliği görevine atanan Yrd. Doç. Dr. Erkan Doğan ise, sıkıntıların olduğunu ve bunların çözümü için çalışmalara başladıklarını kaydederek, “ Hasta ve çalışan odaklı bir çalışma yapacağız. Hastanemizde sorunların en başında Acil ile ilgili. Masaya yatırarak yapacağımız uygulamaları en kısa sürede uygulamaya alacağız. Hastaların hekimlere ulaşma zorluğunu ortadan kaldıracağız. Bilimsel çalışmaları ve tedavileri ön plana çıkararak Karabük’ü sağlık ön plana çıkaracağız. Hastaları en iyi hizmete sunmayı hedefliyoruz. Bunun için çalışanlarımızın çalışma ortamını rahatlatmamız lazım. Güler yüzlü bir çalışma ortamı uyguladığımızda hastalarımız daha güler yüzü bir sağlık hizmeti almalarını sağlayacağız. Sağlık hizmeti verilen bir yerde temizliğin ön planda olması gerekir. Bunla ilgili yeni bir planlama yapacağız. İnşallah daha iyi olacağız” dedi.
HASTANEDE GÖREVLENDİRİLEN AMA GELMEYEN PROFESÖRLERE ÖDEME YAPILMAYACAK
Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kara ve yeni başhekim Erkan Doğan, öncelikle KBÜ Eğitim Araştırma kadrosunda bulunan ve hastane görev yapmayan Profesörlerin döner sermayeden pay alıp almadıklarına ilişkin soruya yanıt verdiler.
“Hastanede görevlendirilen akademisyen personelin görevlerini yerine getirmelerini sağlamak adına üniversite rektörümüz ile görüştük. Hastanemizde görevlendirilen ama gelmeyen profesör ve akademisyenlere döner sermaye ödemesi yapılmayacak” dediler.
Acil Servisle ilgili yeni düzenlemelerin hızlı bir şekilde yapılacağı ve acilde uzman çocuk doktoru bulundurulacağını belirten yeni Başhekim Erkan Doğan, bu konuda yeni planlamanın yapıldığını söyledi.
KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Mali açıdan Türkiye genelinde yedinci sırada olduğunu kaydeden Genel Sekreter Kara ise, KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinin en az borcu olan hastane olduğunun altını çizdi.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.