enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
8,8689
EURO
10,4740
ALTIN
499,21
BIST
1.385
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Karabük
Az Bulutlu
24°C
Karabük
24°C
Az Bulutlu
Pazartesi Parçalı Bulutlu
23°C
Salı Çok Bulutlu
22°C
Çarşamba Sağanak Yağışlı
22°C
Perşembe Çok Bulutlu
16°C

Ön Eleme Sonuçları Açıklandı

Ön Eleme Sonuçları Açıklandı
REKLAM ALANI
05.09.2014
0
A+
A-

Bu yıl 15. si gerçekleştirilecek olan Uluslararası 15. Altın Safran Belgesel Film Festivali belgesel film dalında profesyonel ve amatör branşlarda ön elemeyi geçen filmler belli oldu.

Yrd.  Doç. Dr. Sühendan Kumcu,  Hikmet Yaşar Yenigün ve Savaş Karakaş’tan oluşan jüri büyük bir titizlikle izledikleri filmler arasından ilk 10’ a girenleri açıkladı.

Buna göre Uluslararası 15. Altın Safran Belgesel Film Festivali Ön jüriden Geçen Filmlerin Listesi şu şekilde oluştu:

PROFESYONEL  FİLM KATEGORİSİ:  Misafir -Haydar Demirtaş, Bitmeyen Tutku-  M.Adil Yalçın, Fırtına -Aydın Kapancık,  Orada Doğdum Burada Büyüdüm- Semra Güzel  Korver, Zarok-Muhammet Beyazdağ, Ruh Güreşçileri Dokhoborlar -Yalçın Yelence, Bir Varmış Bir Yokmuş-Neslihan Akpınar, Özlem Tokaslan, Benden Önce- Mehmet Emre Gül, Bir Şehrin Aşırı Acıklı Hikayesi -Mustafa Karakaya, Dövme,  Anadolu’da Beden İşaretleri-Fesih Taşkaya

AMATÖR FİLM KATEGORİSİ: Emeğe Atılan Adımlar-Yusuf Çevik,  İlle De Roman Olsun-                                        Gökhan Güngördü, Son Göç -Özhan Özdemir , Sazende- Ali Avlar, Kalender-Mert Kaplan, Kırmızı Işık Fransa-Yasemin Akıncı, Nataşa-Mehmet Ali Gök, Emeği Göz Nuru-Nuri Çoban, Altın Kızlar-Said Tuğcu/Sıla Özsoy, Son Urartular-Fuat Demirkan, Yanlızlık Çağı-Mehmet Ali Sevimli

Ön elemeyi geçen filmler arasından 1,2 ve 3. ile mansiyon alan filmler  18 Eylül 2014 Peşembe günü jüri tarafından açıklanacak.

 

 

 

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.