Dolar 18,8197
Euro 20,3115
Altın 1.128,47
BİST 4.997,63
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Karabük 7°C
Çok Bulutlu
Karabük
7°C
Çok Bulutlu
Paz 4°C
Pts 2°C
Sal 4°C
Çar 4°C

Çakır: “Ben Bir Takım Oyuncusuyum”

Çakır: “Ben Bir Takım Oyuncusuyum”
A+
A-
15.01.2023

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Milletvekili Aday Adayı Abdullah Çakır; “Daha önce her seçim öncesi CHP’ye burada şans vermeyenler şu anda CHP’nin oylarını, oy yüzdelerini hesap etmeye başladılar bu da gerçekten bizlere gurur veriyor” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Milletvekili Aday Adayı Abdullah Çakır, Karabük Birlik Medyayı ziyaret etti. Birlik Medya Sorumlusu Okan Küçük’le bir süre görüşen Çakır, Birlik Medya bünyesinde bulunan Karabük Postası Gazetesine açıklamalarda bulundu.

Daha önce her seçim öncesi CHP’ye burada şans vermeyenlerin şu anda CHP’nin oylarını, oy yüzdelerini hesap etmeye başladıklarını ve bunun da kendilerini gururlandırdığını söyleyen Çakır,  “CHP olarak Karabük’te belirli yerlere, belli konumlara geldik, yıllardır kazanamayan bir CHP varken, artık kazanabilen bir CHP olarak CHP Milletvekili Aday Adayı olarak görevi bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Daha önce her seçim öncesi CHP’ye burada şans vermeyenler şu anda CHP’nin oylarını, oy yüzdelerini hesap etmeye başladılar bu da gerçekten bizlere gurur veriyor. Tabi biz bunları yaparken siyasete girdiğim ilk günden beri hep ben şunu söylemişimdir, biz belli bir başarıyı yakalamışsak bu sadece Abdullah Çakır olarak sadece benim değil, İlçe Başkanlarımın, İl, İlçe Yöneticilerimizin, kadın ve gençlik kollarımızın, parti üyelerimizin ve özellikle CHP’ye oy veren tüm vatandaşlarımızın desteği ile bir yerlere gelmişizdir.  Bu desteğin ben önümüzdeki seçimlerde artarak devam edeceğini düşünüyorum. Ben hep söyleyeceğim, söylemeye de devam edeceğim ben bir takım oyuncusuyum, CHP’de  neden siyaset yaptığımı ben çok iyi biliyorum. Bu arada CHP’de aday adayı olarak çıkan bütün arkadaşlarımı da bu süreçte gösterdikleri gayretlerden ve çabalardan dolayı kutluyorum, onlara da başarılar diliyorum.  Biz bir takım oyuncusuyuz özellikle ben şahsım olarak bunu açık yüreklilikle ifade ediyorum.  Geçmişten günümüze baktığımız zaman  bu takım içersinde bana ne görev verildiyse ben hep görevlerimi yapmaya çalıştım, bundan sonra da öyledir. Ben bu partide neden siyaset yaptığımı ideolojik olarak çok iyi biliyorum bundan sonra da bu durumda, bu ölçüde siyaset yapmaya devam edeceğim  Genel Merkezimiz birinci sırada der çalışırız, iki der çalışırız veya başka bir görev tevdi eder orda da çalışırız asla küsmeyiz biz neden siyaset yaptığımızı bildiğimiz için önce partinin başarısı bizim için çok önemlidir. Karabük’te 5 yıldır aktif siyasetin içinde olduğum için benim bir avantajım var ben Karabük’ün sorunlarını çok iyi bildiğimi iddia ediyorum bunları zaman zaman sizlerle beraber tartıştık, dile getirdik. Karabük’ün sorunlarını sürekli dile getiren ve beş yıl boyunca bunları kamuoyuyla paylaşan bir İl Başkanı olarak çözüm noktalarını da çok iyi biliyoruz”  dedi.

“KARABÜK EMEKLİ KENTİ”

Karabük’ün emekli kendi olduğunu belirten CHP Milletvekili Aday Adayı Abdullah  Çakır;

“Karabük’ün en büyük sorunu ne var dediğiniz zaman Karabük bir emekli kenti.  248 bin nüfusun 54 bini emekli bunu iki ile çarptığınız zaman 100 bin bunu nüfusa oranladığınız zaman nerdeyse yüzde 40-45’i emekli EYT ile beraber herhalde bu oranın yüzde 60’la çıkacağını düşüyorum. Emeklilerin ücretlerini yaşam standartlarını her toplantıda dile getirdim getirmeye de devam edeceğim. genel Başkanımız da bu konuda çok hassas zaten o da emeklilerin sorunlarını dile getiriyor. Türkiye’de patronların asgari ücretini belirleyen hükümet 8500 TL asgari ücreti belirleyebiliyorsa emekliye geldiği zaman da en düşük emekli maaşını 5500 TL yapıyorsa bu emeklilere yapılan en büyük hakaret diye düşünüyorum.  Emekli vatandaşlarımızın tereddüdü olmasın CHP iktidara geldiği zaman Millet İttifakı ile beraber bize bu yetkiyi verdiği zaman  en düşük emekli maaşını asgari ücret seviyesine çıkaracağımız Genel Başkanımızın bir taahhüdüdür” dedi.

“GENEL BAŞKANIMIZ NE SÖYLEDİYSE İKTİDAR ONU YAPTI”

CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun son ne söylediyse İktidarın onu yaptığını ifade eden Çakır; “Baktığınız zaman Genel Başkanımız ne söylemişse iktidar son iki yıldır onu yapıyor, emeklilere bayram ikramiyesi, UYT çıksın dedik olmaz dediler, EYT’yi çıkardılar, gençlerin KYK kredi faizleri silinsin dedik olmaz dediler bunları yaptılar, TRT’nin elektrik payları kesintisi kaldırılsın dedik olmaz dediler, onları yaptılar  yani biz ne demişsek onları yapmaya çalıştırlar. Biz bundan sonra emeklilerin intibak sorununu çözeceğiz diyoruz, en düşük emekli maaşını asgari ücret seviyesine getireceğiz diyoruz artı sağlı payını kaldıracağız diyoruz. Ben emeklilerimiz şu çağrıda bulunmak istiyorum  biraz daha sabredin bunlar yapmazsa bile seçim atmosferi belli olmaz belki yapma üzerine de çalışma yapabilirler çünkü oy kaygıları var, iktidardan gitme kaygıları var ama bunlar yapmasa bile CHP İktidarında Genel Başkanımızın sözüdür en düşük emekli maaşı asgari ücret seviyesine çekilecektir tabi asgari ücret arttığı müddetçe de bu oran artacaktır” diye konuştu.

“KARABÜK’ÜN EN BÜYÜK SORUNLARINDAN BİRİ SAĞLIK SORUNUDUR”

Karabük’ün en büyük sorunlarından birinin sağlık sorunu olduğunu ifade eden Çakır; “Biz yıllardır bunları dile getiriyoruz iktidar partisi yetkilileri ve sağlıktaki bu sistemi yönetenler bu sorunu kabul etmemeye devam ettiler, etmemeye de devam ediyorlar. Eğer bir vatandaşımız MHRS’den Randevu alamıyorsa bu bir sorundur. Ankara Büyükşehir Belediyesi bize geçtikten sonra 950 civarında bir aile sağlık için  Ankara’ya gitmiş ve bunlarım misafirhanelerde konaklamaları için aracı olmuş bir İl Başkanıyım. Eğer insanlar burada tedavi olabilselerdi neden Ankara’ya gitme gereği duyuyorlar burada tedavileri olmadığı için veya randevu sorununu aşamadıkları için bugün kolonoskopide, radyolojide randevu almak çok zorlaşıyor, uzman doktor açığımız var bir türlü bunları tamamlayamıyorlar ama emin olun ilçelerimizde de aynı sorun var, hiç bir ilçemizde Safranbolu hariç uzman doktorumuz yok. Zaten Eskipazar hastane konusu tam bir facia her zaman dile getirdik, dile getirmeye devam ediyoruz yani bir yılda 1.5 yıl hizmet verip kayan bir hastane bu konuda   bir açıklaması yok, o hastane yapılacak mı, yıkılacak mı, deprem yönetmeliğine göre yapılan bir hastane neden o hale geldi iktidar yetkilileri herhangi bir açıklama yapmıyorlar. Biz iktidara geldiğimiz zaman yanlış yapılan yatırımların, boşa giden paraların hesabını soracağız, Karabük halkına bu konularda bilgilendirmede yapacağız. Sağlık sorununu da biz iktidara geldiğimiz zaman bunları kesinlikle çözeceğiz” dedi.

“TALEP GELDİĞİ İÇİN ADAY ADAYI OLDUM”

Neden aday adayı olduğu konusuna da açıklık getiren Çakır; “Ben hep şunu söylüyorum  aday adayı olmak için biz bir ekiple çalışıyoruz beraber çalıştığımız partili arkadaşlarımızdan, dışarıda partisiz vatandaşlardan çok yoğun şekilde aday adayı  olmamız konusunda bir baskı geldi Ben hep şunu söylüyorum İl Başkanlığım sürecinde de hep birleştirici, kucaklaştırıcı olmaya çalıştım İnşallah Milletvekili adaylığı bize nasip olursa Karabük halkını da birleştirip kucaklaştıracağız kimseyi  ötekileştirmeyeceğiz, Karabük’teki insanların refah seviyesini artırabilmek için, gençlerimize daha çok iş olanakları sağlayabilmek için, insanlarımızı tekrar ötekileştirmeden barıştırabilmek için ben aday adayı olmaya karar verdim. İnşallah Genel merkezimizin onayı ile aday olduğum zaman bugüne kadar halkın içindeydim, bundan sonra da halkın içinde olmaya devam edeceğim, halkla beraber bütünleşmeye devam edeceğiz. beni bilen biliyor zaten Karabük’te ben 7/24 telefonu her zaman açık olan insanların çok kolay ulaşabileceği bir İl Başkanıydım. İnşallah Milletvekili olduğum zaman da insanların en kolay ulaşabileceği bir kişi olmayı hedefliyorum. genel Merkezimizin yapacağı sıralama ve çalışma hepimiz için kesin liste olacak bize ne görev verilirse yapmaya çalışacağım, geçmişte yaptım, şu anda da yapmaya devam edeceğim” diye konuştu (Nurettin Acar)

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.