Dolar 20,0913
Euro 21,5558
Altın 1.255,58
BİST 4.768,56
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Karabük 21°C
Hafif Yağmurlu
Karabük
21°C
Hafif Yağmurlu
Sal 23°C
Çar 24°C
Per 25°C
Cum 22°C

Belediye-İş Sendikasından Aksoy’a Teşekkür Plaketi

Belediye-İş Sendikasından Aksoy’a Teşekkür Plaketi
21.07.2015
A+
A-

Belediye – İş Sendikası Genel Mali Sekreteri Cahit Korkmaz ve Karabük Şube Başkanı İlhami Yılmaz, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’u Makamında Ziyaret Ederek, Gerek Belediyenin İmkânlarını Sonuna Kadar Zorlayarak Yapılan Toplu Şözleşmedeki Yoğun Gayreti Gerekse İşçilere Olan Güven Saygı ve Verdiği Değerden Dolayı Bir Teşekkür Plaketi Takdim Ettiler.
Plaket töreni öncesi konuşan Belediye – İş Sendikası Genel Mali Sekreteri Cahit Korkmaz, “Yaklaşık 6 yıldan beri Sayın Belediye Başkanımızla, Belediye Başkan Yardımcımız Erdoğan beyle birlikte çalışıyoruz. Yani bir iş yerinde çalışma huzuru gerçekten çok önemli ve Safranbolu Belediyesi ile yaklaşık 6 yıldır huzurlu bir çalışma ortamımız var” dedi.
Toplu sözleşmelerin yerinde, zamanında en iyi şekilde, en güzel şekilde günümüz koşullarına uygun bir şekilde karşılıklı hoşgörü ve anlayış içerisinde sonuçlandırıldığını kaydeden Korkmaz konuşmasına şöyle devam etti; “ Tabi sadece toplu sözleşmeleri sonuçlandırmak yeterli değil. Önemli olan o toplu sözleşmelerin hayata geçmesi ve uygulanma aşamasında düzenli uygulanması. Safranbolu Belediyesiyle 6 yıldır Sayın Belediye Başkanımız ve Başkan Yardımcımız görevde olduğu tarihten yana da işçilerimizin yüzü gülüyor. Ücretlerini gününde zamanında alıyorlar. Bizim Sayın Başkanımıza yer yer yapmış olduğumuz ikili görüşmelerde biz teşekkür ediyoruz ama bir kapalı oda içerinde teşekkür etmekle en azından kamuoyu nezdinde teşekkür etmek arasında fark var. Biz o açıdan yaklaşık bir bir buçuk ay evvel hazırlığımızı yapmıştık. Ama Belediye Başkanımızın işlerinin yoğunluğu nedeniyle bunu bugüne erteledik. Yani biz en azından kamuoyunu nezdinde de hem toplu sözleşmelerle ilgili hemde çalışma hayatındaki düzenle alakalı Sayın Belediye Başkanımıza bir kez daha teşekkür etmek istedik. Teşekkürümüzü ifade eden plaketimizi de birazdan vereceğiz tabi başkanımızda ifade etti mesela burada bize de yer yer soruluyor o konuylada ilgili belediye başkanımızla görüşüyoruz taşörende çalışan arkadaşlarımızla da alakalıda Belediye Başkanımız bir takım iyileştirmeler yaptığını ifade etti gerçekten Başkanımızın da onlara bakış açısı gerçekten iyi. İnşallah bizim tüm temennimiz onları da bu sendikal çatıya ileriki süreçte öyle birden bire yapabilmek mümkün değil bu konu ile ilgili başkanımızla sürekli görüşüyoruz”
Başkan Aksoy ise “Öncelikle bende bu nazik davranışınızdan dolayı sizlere ve ekibinize teşekkür ediyorum. Marifet iltifata tabidir derler, marifetin devamı için iltifatı nezaket gösterip sağladınız öncelikle bunu için teşekkür ediyorum” dedi.
Kendisinin de sabit gelirli bir ailenin evladı olduğunu dile getiren Başkan Aksoy, “Sabit gelirlilerde maaşıyla çalışan emeğinin karşılıyla çalışan kişilerin maaşlarının ne demek odluğunu çok iyi biliyorum. Kendim de belediye başkanlığından önce sabit maaşla çalışan devlet memuruydum. Dolayısıyla bir ay maaşın gecikmesinin nelere sebebiyet vereceğini kişinin üzerinde nasıl bir yıkıma sebebiyet vereceğini çok iyi bilenlerden birisiyim. Öte yandan fikrende, zirken de çalışanın hakkını alnının terini kurutmadan verilmesi gerektiği inancına sahip bir kişiyim. Çünkü hak konusu öte dünyaya giderken Cenabı Allah’ın affetmeyeceği ancak hak sahibin affedeceği husus olduğu inancına sahip birisiyim. Diğer yandan belediye başkanı olarak bize belediyenin toplam harcamaları için bir miktar para gelir. Gerek İller Bankası aracılığı ile devlet yardımı gerekse kazanılan, belediyenin faaliyetleri sonucu elde ettiği gelirler. Bu gelirlerden belirli düzene göre harcamalar yapılır. Kentsel ihtiyaçlar var, kentin çözülmesi gereken şehrin çözülmesi gereken sorunları var. Yine o şehrin geleceğin tanzim etmek üzere yapılması gereken yatırımlar var. Birde bu yatırımları yaparken bu hizmetleri giderirken çalışanlar ve iş makineleri, yani araç edevat kısmı var. Bunları da iyi denge oturtamazsanız işin ucunu bir tarafa kaçırırsanız. Öte tarafa aksatırsınız aynı bir birini iteleyen çeken lokomotif vagon misali vagonu çok fazla yüklerseniz lokomotif zorlanır çekmez hale gelir. lokomotifi çok hızlandırırsanız bu sefer vagonlardaki yükler savrulmaya başlar. Bizde belediye olarak yatırımlarımızı kentin ihtiyaçlarını gidermekle ilgili olan yatırımlarımızı en acil olanı ve en merkezi yerden başlayarak kenarlara doğru yaymayı hedefledik ve gerçekleştirdik. Tabi bütün bunları yaparken de ekip işi, ekip olmadan bu işlerde başarıya ulaşma şansı yok. İşte hem ekibimizle hem de edinmiş olduğumuz tecrübeler ışığında Safranbolu’da bir yola çıktık. Şükürler olsun çıkmış olduğumuz yolda 6 senelik icraatlarımızı halkımızda takdir etti. Tekrar devam niteliğinde görüş bildirdi. Ekibimizle beraber devam ediyoruz. Ama benim en fazla mutlu olduğum noktalardan birisi çalışanlarımın memnuniyetini kazanmış olmak. Görüyorum ki hem memur çalışanım hem işçi çalışanım hem müteahhit çalışanım belediyemizden ve yönetimimizden memnun” dedi.
Aksoy konuşmasına şöyle devam etti; “Şunu özellikle belirteyim. Çalışanlarımızın gönüllerinin rahat olması, işlerini yaparken başka bir endişe içinde olmamaları iş verimliliğini de arttırıyor. Başarısını da arttırıyor. hele hele bu tür ortamlarda onların yüzlerini gülüyor olarak görmek bizim hakikaten başarımızı daha doğrusu kendimize yönelik içsel başarımızı arttırdığını ifade edeyim.
Ben tekrar çalışanlarımıza belasız kazasız sağlıklı bir hayat diliyorum. Biz belediye olarak elimizden geldiğince yatırımlarımızı aksatmayacak nitelikte hizmetlerimizi, acil hizmetlerimizi aksatmayacak nitelikte onların ücret iyileştirmelerini sosyal hak iyileştirmelerini çalışma ortamlarını iyileştirmelerini kullandıkları alet edevatların geliştirilmesi hususunda sürdüreceğiz. Şuana kadar yaptığımız şey Safranbolu’nun hizmetinin ötesine geçmiş durumda. Elhamdülillah Safranbolu’ya güzel hizmetler var. Ötesine geçmesinin niteliği de şu, Türkiye’ye örnek olmak. Çok yerde bunu yaptığımızı görüyorum. yani başka yerlerden Safranbolu’ya her hafta sonu ya da bayram, vesaire oldukça kalabalık ziyaretçilerimiz geliyor. Buraya geldiklerinde bir şekilde temasa geçtiğimiz insanlar diyorlar ki Safranbolu’da bizim yaşadığımız bölgelerdeki kentlerin yerel yönetimlerinden daha düzenli, tertipli hayat insanlarına sunuyor. Yakın civarımızda da benzeri şeyler söz konusu. Yani yakın civarımızda da yapmış olduğumuz hizmetlere mukayese edildiğinde oldukça üst düzey başarı grafiğinin olduğunu ifade ediyorlar. Bunu sürdüreceğiz Allah nasip ederse. bu hususta da ben Cahit beye özellikle çok teşekkür etmek istiyorum. Başladığımızda sendikayla belediye mahkemelikti. Bir davamız söz konusuydu ve sendika işçilerden doğan primlerin ödenmemesinden belediyeyi icraya vermiş ve son aşamaya haciz aşamasına gelmişti. Biz gelince dedik ki; Cahit bey, bu işi erteleyin biz bunu anlaşalım taksitlere bölelim bir şekilde bunu biz ödeyelim. Belediye ve sendika tekrar bundan sonraki süreçte de hep bir arada olacak. Öncelikle bir Bismillah deyip iyi niyet göstergeleriyle başlayalım dedik ve süreç bu günkü mutlu tabloya doğru hızla ilerledi. Ben yeniden sendika yöneticilerimize bu nazik davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Belediye – İş Sendikası Genel Mali Sekreteri Cahit Korkmaz ve Karabük Şube Başkanı İlhami Yılmaz, Başkan Aksoy’a plaket takdim ettiler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.