Karabük Postası
Karabük Postası

Ziraat Bankası Altınlarınızı bekliyor

Altın Tahvilinde ikinci tur 9 Nisan’da başlıyor Ziraat Bankası Zonguldak Bölge Yöneticisi Mustafa Aktuğran, Altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ikinci talep toplama sürecinin Karabük Şubesinde 9 Nisan Pazartesi günü başlayacağını ve 13 Nisan Cuma gün  biteceğini söyledi.  Ziraat Bankası Zonguldak Bölge Yöneticisi Mustafa Aktuğran, Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası  ile ilgili […]

07 Nisan 2018 - 13:44 'de eklendi ve 147 kez görüntülendi. A+A-

Ziraat Bankası Altınlarınızı bekliyor

Altın Tahvilinde ikinci tur 9 Nisan’da başlıyor

Ziraat Bankası Zonguldak Bölge Yöneticisi Mustafa Aktuğran, Altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ikinci talep toplama sürecinin Karabük Şubesinde 9 Nisan Pazartesi günü başlayacağını ve 13 Nisan Cuma gün  biteceğini söyledi. 

Ziraat Bankası Zonguldak Bölge Yöneticisi Mustafa Aktuğran, Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası  ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Başbakanlık Hazine Müsteşarlığınca yastık altında bulunan altınların ekonomiye kazandırılması amacıyla, Türkiye genelinde etaplar halinde gerçekleştirilmekte olan ‘Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası İhracı’ talep toplama işlemlerine yetkili tek banka olan Ziraat Bankası Şubeleridir.

Talep toplama döneminde bireysel yatırımcılar tarafından Ziraat Bankası şubelerine getirilecek 22 ve 24 ayar altınlar, Cumhuriyet altını , Ata lira, darphane gram altını kabul edilecektir.Üzerinde değerli ya da değersiz taş bulunan herhangi bir altın (takı) ve ayrıca  Reşat Altınlar kabul edilmeyecektir.

Karabük’te 09-13 Nisan tarihleri arasında geçerli olacak uygulama kapsamında, Ziraat Bankasına getirilen altınlar yetkili ekspertiz tarafından değeri ölçülerek altın tahvil ya da kiraya dayalı altın sertifikası olarak müşterilerin hesaplarında değerlendirilecektir.

Altınlarını teslim eden vatandaşlara, 6 aylık %1,20 yıllık ise %2,40 oranında kupon/kira geliri verilecek olup bu getirilere herhangi bir vergi kesintisi uygulanmayacaktır.

Müşterilerimiz vadesinden önce Altın Tahvili / Altına Dayalı Kira Sertifikası’nı geri satması durumunda fiziki olarak altın alma hakkı olmayacak o günkü değerden TL karşılığını işlenmiş faizi veya kira ödemesi ile birlikte alabileceklerdir.

İhraç tarihini takip edin ilk 3 ay içerisinde Altın Tahvillerinin/ Altına Dayalı Kira Sertifikalarının Bankamıza satılmak istenmesi durumunda, ihraç aşamasında müşterilere yansıtılmayan maliyetlerin bir bölümü dikkate alınarak %1,5 oranında iskonto uygulanarak Bankamız tarafından geri alım fiyatı ilan edilecektir.

İhraç tarihini takip eden 3 aylık süre sonrasında  Altın Tahvillerinin/ Altına Dayalı Kira Sertifikalarının Bankamıza satılmak istenmesi durumunda herhangi bir  iskonto uygulanmayacaktır.

Müşteriler vade tarihinden önce isterlerse Altın Tahvili/ Altına Dayalı Kira Sertifikasını bir başka gerçek kişiye satabilir veya devredebilir.

Vade sonunda anapara ödemesinde müşterilerin 4 ayrı seçeneği olacaktır:

Anapara bedeli vadesiz altın mevduatı hesabına gram olarak geri ödenebilir.

1 kg.’lık külçe olarak veya Darphane tarafından basılan Çeyreklik Cumhuriyet Ziynet Altını olarak vade tarihinden sonra Bankamızca belirlenecek tarihlerde ve şekilde fiziken geri alınabilecektir.

Hazine Müsteşarlığı tarafından yeni ihraç yapılması durumunda tekrar talepte bulunabilir.

Müşteri yukarıdaki 3 seçenekten herhangi ikisini ya da hepsini aynı anda talep edebilir

Vade sonunda anapara ödemesi müşterinin vadesiz altın mevduatı hesabına gram altın olarak geri ödenebileceği gibi 1 kg lık külçe olarak veya Darphane tarafından basılan Çeyreklik Cumhuriyet Ziynet Altını olarak vade tarihinden sonra Bankamızca belirlenecek tarihlerde ve şekilde fiziken geri alınabilecektir.”

Ziraat Bankası Zonguldak Bölge Yöneticisi Mustafa Aktuğran, yaklaşık 2 bin 200 tonu bulan ve 100 milyar dolar değerindeki altını ekonomiye kazandırmak için Hazine Müsteşarlığı tarafından başlatılan uygulamaya Karabük’ün de yoğun ilgi göstermesini beklediklerini ifade etti.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
MARZINC’den bilgilendirme toplantısı

Altın Tahvilinde ikinci tur 9 Nisan’da başlıyor Ziraat Bankası Zonguldak Bölge Yöneticisi Mustafa Aktuğran, Altın tahvili ve altına day...

Avukat Metin Can gözyaşları ile uğurland...

Altın Tahvilinde ikinci tur 9 Nisan’da başlıyor Ziraat Bankası Zonguldak Bölge Yöneticisi Mustafa Aktuğran, Altın tahvili ve altına day...

FETÖ şüphelisi yurt dışına kaçmaya çalış...

Altın Tahvilinde ikinci tur 9 Nisan’da başlıyor Ziraat Bankası Zonguldak Bölge Yöneticisi Mustafa Aktuğran, Altın tahvili ve altına day...

KOBİ destek kredisi başladı 

Altın Tahvilinde ikinci tur 9 Nisan’da başlıyor Ziraat Bankası Zonguldak Bölge Yöneticisi Mustafa Aktuğran, Altın tahvili ve altına day...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
MARZINC’den bilgilendirme...

Karabük’te bulunan Marmara Geri Kazanım Tesisi’nde (MARZİNC)...

Avukat Metin Can gözyaşla...

Önceki gün vefat eden Karabük Barosu avukatlarından Metin Ca...

FETÖ şüphelisi yurt dışın...

Karabük’te FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçunda...

KOBİ destek kredisi başla...

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği önderliğinde ‘Birlikte Ka...

FETÖ şüphelisi 9 askerden...

Karabük merkezli 7 ilde düzenlenen FETÖ/PDY operasyonunda gö...

Korkuluklar sayesinde kan...

Karabük’te yokuş aşağı inerken sürücüsünün direksiyon hakimi...

KÜLBİSS etkinlikleri “Kit...

Karabük Üniversitesinde 24 Eylül-12 Ekim tarihleri arasında ...

Ceza yememek için direksi...

Karabük’te bir sürücü “”Türkiye Güven ve Huzur”  uygulaması ...

Kalealtı İlkokulu  Restor...

Safranbolu’nun tarihi yapılarından biri olan ve  1909 yılınd...

Virajı alamadı, kayalara ...

Yenice ilçesinde meydana gelen trafik kazasında virajı alama...

Safranbolu HABERLERİ