Karabük Postası
Karabük Postası

Ziraat Bankası Altınlarınızı bekliyor

Altın Tahvilinde ikinci tur 9 Nisan’da başlıyor Ziraat Bankası Zonguldak Bölge Yöneticisi Mustafa Aktuğran, Altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ikinci talep toplama sürecinin Karabük Şubesinde 9 Nisan Pazartesi günü başlayacağını ve 13 Nisan Cuma gün  biteceğini söyledi.  Ziraat Bankası Zonguldak Bölge Yöneticisi Mustafa Aktuğran, Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası  ile ilgili […]

07 Nisan 2018 - 13:44 'de eklendi ve 121 kez görüntülendi. A+A-

Ziraat Bankası Altınlarınızı bekliyor

Altın Tahvilinde ikinci tur 9 Nisan’da başlıyor

Ziraat Bankası Zonguldak Bölge Yöneticisi Mustafa Aktuğran, Altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ikinci talep toplama sürecinin Karabük Şubesinde 9 Nisan Pazartesi günü başlayacağını ve 13 Nisan Cuma gün  biteceğini söyledi. 

Ziraat Bankası Zonguldak Bölge Yöneticisi Mustafa Aktuğran, Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası  ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Başbakanlık Hazine Müsteşarlığınca yastık altında bulunan altınların ekonomiye kazandırılması amacıyla, Türkiye genelinde etaplar halinde gerçekleştirilmekte olan ‘Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası İhracı’ talep toplama işlemlerine yetkili tek banka olan Ziraat Bankası Şubeleridir.

Talep toplama döneminde bireysel yatırımcılar tarafından Ziraat Bankası şubelerine getirilecek 22 ve 24 ayar altınlar, Cumhuriyet altını , Ata lira, darphane gram altını kabul edilecektir.Üzerinde değerli ya da değersiz taş bulunan herhangi bir altın (takı) ve ayrıca  Reşat Altınlar kabul edilmeyecektir.

Karabük’te 09-13 Nisan tarihleri arasında geçerli olacak uygulama kapsamında, Ziraat Bankasına getirilen altınlar yetkili ekspertiz tarafından değeri ölçülerek altın tahvil ya da kiraya dayalı altın sertifikası olarak müşterilerin hesaplarında değerlendirilecektir.

Altınlarını teslim eden vatandaşlara, 6 aylık %1,20 yıllık ise %2,40 oranında kupon/kira geliri verilecek olup bu getirilere herhangi bir vergi kesintisi uygulanmayacaktır.

Müşterilerimiz vadesinden önce Altın Tahvili / Altına Dayalı Kira Sertifikası’nı geri satması durumunda fiziki olarak altın alma hakkı olmayacak o günkü değerden TL karşılığını işlenmiş faizi veya kira ödemesi ile birlikte alabileceklerdir.

İhraç tarihini takip edin ilk 3 ay içerisinde Altın Tahvillerinin/ Altına Dayalı Kira Sertifikalarının Bankamıza satılmak istenmesi durumunda, ihraç aşamasında müşterilere yansıtılmayan maliyetlerin bir bölümü dikkate alınarak %1,5 oranında iskonto uygulanarak Bankamız tarafından geri alım fiyatı ilan edilecektir.

İhraç tarihini takip eden 3 aylık süre sonrasında  Altın Tahvillerinin/ Altına Dayalı Kira Sertifikalarının Bankamıza satılmak istenmesi durumunda herhangi bir  iskonto uygulanmayacaktır.

Müşteriler vade tarihinden önce isterlerse Altın Tahvili/ Altına Dayalı Kira Sertifikasını bir başka gerçek kişiye satabilir veya devredebilir.

Vade sonunda anapara ödemesinde müşterilerin 4 ayrı seçeneği olacaktır:

Anapara bedeli vadesiz altın mevduatı hesabına gram olarak geri ödenebilir.

1 kg.’lık külçe olarak veya Darphane tarafından basılan Çeyreklik Cumhuriyet Ziynet Altını olarak vade tarihinden sonra Bankamızca belirlenecek tarihlerde ve şekilde fiziken geri alınabilecektir.

Hazine Müsteşarlığı tarafından yeni ihraç yapılması durumunda tekrar talepte bulunabilir.

Müşteri yukarıdaki 3 seçenekten herhangi ikisini ya da hepsini aynı anda talep edebilir

Vade sonunda anapara ödemesi müşterinin vadesiz altın mevduatı hesabına gram altın olarak geri ödenebileceği gibi 1 kg lık külçe olarak veya Darphane tarafından basılan Çeyreklik Cumhuriyet Ziynet Altını olarak vade tarihinden sonra Bankamızca belirlenecek tarihlerde ve şekilde fiziken geri alınabilecektir.”

Ziraat Bankası Zonguldak Bölge Yöneticisi Mustafa Aktuğran, yaklaşık 2 bin 200 tonu bulan ve 100 milyar dolar değerindeki altını ekonomiye kazandırmak için Hazine Müsteşarlığı tarafından başlatılan uygulamaya Karabük’ün de yoğun ilgi göstermesini beklediklerini ifade etti.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Karabük’te otomobiller kafa kafaya çarpı...

Altın Tahvilinde ikinci tur 9 Nisan’da başlıyor Ziraat Bankası Zonguldak Bölge Yöneticisi Mustafa Aktuğran, Altın tahvili ve altına day...

7 Eski emniyet mensubundan 4’ü FETÖ̵...

Altın Tahvilinde ikinci tur 9 Nisan’da başlıyor Ziraat Bankası Zonguldak Bölge Yöneticisi Mustafa Aktuğran, Altın tahvili ve altına day...

Karabük Kent Meydanında 15 Temmuz etkinl...

Altın Tahvilinde ikinci tur 9 Nisan’da başlıyor Ziraat Bankası Zonguldak Bölge Yöneticisi Mustafa Aktuğran, Altın tahvili ve altına day...

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü...

Altın Tahvilinde ikinci tur 9 Nisan’da başlıyor Ziraat Bankası Zonguldak Bölge Yöneticisi Mustafa Aktuğran, Altın tahvili ve altına day...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Karabük’te otomobiller ka...

Karabük-Bartın Karayolu Kirkille mevkiinde meydana gelen tra...

7 Eski emniyet mensubunda...

Karabük’te FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik düzenlene...

Karabük Kent Meydanında 1...

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Karabük K...

15 Temmuz Demokrasi ve Mi...

Karabük’te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısı...

Safranbolu’da 15 Temmuz a...

İHA’nın 15 Temmuz sergisi Safranbolu’da ilgiyle ...

15 Temmuz Şehitleri unutu...

15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıldönümünde Karabük...

KYK kız yurdu öğrencileri...

Karabük’te KYK yurdunda kalan öğrenciler 15 Temmuz demokrasi...

Şehitlikten  dualar yükse...

Safranbolu’da 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde ...

Yenice’de “Milli birlik y...

Yenice ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmu...

KADEM’den  “15 Temmuz İzl...

Temmuz demokrasi ve milli birlik günü etkinlikleri kapsamınd...

Safranbolu HABERLERİ