Karabük Postası
Karabük Postası

Vali  Gürel; “Şehirlerde ne tür hizmetler varsa  köylere de getirilmesi için çalışıyoruz”

Vali Fuat Gürel, kurum denetimleri kapsamında Vali Yardımcısı Muhittin Gürel ve Ahmet Karatepe ile birlikte Karabük Köylere Hizmet Götürme Birliğini ziyaret ederek, Birlik Müdürü Şerafettin Kelleci’den 2020 yılında yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali Gürel’e Birliğin yapısı, organları ve birlik meclisi hakkında bilgiler veren Birlik Müdürü Kelleci, Merkez ilçeye bağlı 37 muhtarlığın birliğin üyesi olduğunu […]

23 Şubat 2021 - 11:08 'de eklendi ve 208 kez görüntülendi. A+A-

Vali  Gürel; “Şehirlerde ne tür hizmetler varsa  köylere de getirilmesi için çalışıyoruz”

Vali Fuat Gürel, kurum denetimleri kapsamında Vali Yardımcısı Muhittin Gürel ve Ahmet Karatepe ile birlikte Karabük Köylere Hizmet Götürme Birliğini ziyaret ederek, Birlik Müdürü Şerafettin Kelleci’den 2020 yılında yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Gürel’e Birliğin yapısı, organları ve birlik meclisi hakkında bilgiler veren Birlik Müdürü Kelleci, Merkez ilçeye bağlı 37 muhtarlığın birliğin üyesi olduğunu ifade etti.

Köylere Hizmet Götürme Birliklerinin 2005 yılı  itibariyle hizmet vermeye başladığını belirten Birlik Müdürü Kelleci; “2005 yılındaki ödeneğin 408 Bin TL olarak gerçekleştiğini, 2020 yılında 4 Milyon 673 Bin 50 TL  olduğunu  ve bu zamana kadar gelen ödenek miktarının ise; 32 Milyon 517 Bin 235 TL  olduğunu söyledi.

Müdür Kelleci; “2020 yılı itibariyle tesviyeli 33, ham yol olarak 3, stablize 192, asfalt 70, BSK 96, Parke  Taşı  17 km olmak üzere toplam 411 km köy yolu envanteri bulunuyor, içme suyu olarak ise 109 ünite bulunuyor, bu ünitelerin 105’i  şebekeli 4’ü çeşmeli üniteler” dedi.

Merkeze bağlı 109 yerleşim biriminde 107 kanalizasyon ve fosseptik bulunduğunu ifade eden Kelleci, 2020 yılında gelen ödeneğin 2 Milyon 385 TL’sinin köy yollarına, 935 Bin TL’sini içme suyuna, 1 Milyon 261 Bin 723 TL’nin ortak alım giderlerine, 91 Bin 326 TL’nin ise Yönetim Gideri olarak harcandığını söyledi.

2020 yılında Merkez ilçede 8 km asfalt ve 40 km BSK (Bitüm ve bitümlü sıcak karışımlar) bakım ve onarım hizmeti gerçekleştirdiklerini belirten Müdür kelleci; bu hizmetlerden faydalanan nüfusun 3.157 kişi olduğunu, Gölören-Saitler Grup Yolunu, Salmanlar-Demirciler Grup Yolunu, Üçbaş-Davutlar-Kamış Grup Yolunu asfalt ve BSK olarak tamamladıklarını, 40 km roadmix ve yama işlemi gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Müdür Kelleci; “2019 yılı ek projesi olarak Yukarıkızılcaören Köyü İçme Suyu Deposu Yapım işi tamamlandı, bütçesi ise  birlik bütçesinden karşılandı, Kayı Köyü terfi tesisi yapımı, Ödemiş köyü terfi tesisi yapımı, Mehterler Kıran isale hattı yapım işi, Sipahiler Köyü Depo Yapım işi, Karaşar Kışburuncuk isale hattı yapım işi, Çukurca İsale hattı yapım işi ve Mehterler Şenler Köyü İçme suyu yapım işleri tamamlandı, tüm bu işler için toplam 921 Bin 648 TL’nin harcandı.  Acıöz Köyü İçme Suyu Bakım Onarım işi programa alınacak ve Mart ayı içerisinde de bitirilmesi hedefleniyor.

2020 yılında KÖYDES projesi dışında Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından Birlik Bütçesinden Cumayanı Köyü sondaj kuyusunun temizlenmesi 40 hp motor tamiri yapılması, Cumayanı Köyü Kanalizasyon onarımı  için boru alınmıştır” dedi.

HPPE koruge boru alımı gerçekleştirdiklerini ve köylere teslim işlemlerinin devam ettiğini söyleyen Kelleci, “Zopran Köyü  Göklen Mahallesi S.S.T. 1 Kısım Onarım İnşaatı  08 Mart 2021 tarihinde başlayacaktır.  İl Özel İdaresi Finansmanı kapsamında 78.000 Ton Agrega alımı ve nakli yapıldı, 2 Milyon 57 Bin 94 TL ödeme yapıldı, Merkez Cumayanı Köyü İçme Suyu Tesisi Terfi Sistemi Elektrik Motoru Alımı Tamiri ve Montajı işi tamamlandı” dedi.

Yapılan çalışmalar nedeniyle Birlik Müdürü Şerafettin Kelleci ve emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Gürel, “Çalışmalar inşallah bundan sonrada kazasız belasız hız kesmeden devam eder. Şehirlerde ne tür hizmetler varsa  köylerde de aynı hizmetlerin getirilmesi için çalışıyoruz.” dedi.

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Uyuşturucu operasyonu: 4 gözaltı

Karabük’te uyuşturucu ile mücadele kapsamında düzenlenen 3 farklı operasyonda 4 kişi gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre İl Emniyet...

Yüz yüze eğitim değerlendirme toplantısı...

Düşük ve orta riskli iller arsında yer alan Karabük’te 2 Mart Salı günü itibariyle tüm okullarda eğitimin belli kademelerinde yüz yüze ...

KBÜ’de “Unika Moral Hobi Bahçesi” kuruld...

Karabük Üniversitesi’nde 8 dönümlük alanda kurulan hobi bahçeleri ile tarıma olan ilgiyi arttırarak organik ürünlerin yetiştirilmesi am...

Sağlık çalışanlarının en büyük destekçis...

Gece gündüz demeden hijyen için çalışıyorlar Karabük Eğitim Araştırma Hastanesinde çalışan temizlik görevlileri, salgınla mücadelede ge...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Uyuşturucu operasyonu: 4 ...

Karabük’te uyuşturucu ile mücadele kapsamında düzenlenen 3 f...

Yüz yüze eğitim değerlend...

Düşük ve orta riskli iller arsında yer alan Karabük’te 2 Mar...

KBÜ’de “Unika Moral Hobi ...

Karabük Üniversitesi’nde 8 dönümlük alanda kurulan hobi bahç...

Sağlık çalışanlarının en ...

Gece gündüz demeden hijyen için çalışıyorlar Karabük Eğitim ...

Karabük’te Denetimler Sık...

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu tarafından tespit edilen kr...

Tapu Müdürlüğü E-Hizmet k...

Karabük Tapu Müdürlüğü “Kamuda Vatandaşa E-Hizmet  kategoris...

Kadastroda Sayısallaştırm...

Vali Fuat Gürel, kurum denetimleri kapsamında Kadastro Müdür...

Halk Günü toplantıları de...

Vatandaşların istek, şikâyet ve önerilerini dile getirdikler...

TSO ve Üniversite İşbirli...

“Metale Sanal Yolculuk” Başlıyor Karabük Ticaret...

Safranbolu Tarihi Çarşı B...

Geleneksel çarşı yapılanmasının korunması ve sürdürülebilmes...

Safranbolu HABERLERİ
karabük haber