Karabük Postası
Karabük Postası

Uluslararası Karadeniz Zirvesi Kitabının Tanıtımı  Gerçekleşti

TÜMBİFED (Tüm Bürokrat, İş İnsanları ve Yöneticiler Federasyonu), BALKAR (Yıldız Teknik Üniversitesi Balkan ve Karadeniz Araştırma Merkezi) ve TÜMBİKON (Tüm Bürokrat, İş İnsanları ve Yöneticiler Konfederasyonu) iş birliğinde YTÜ  bünyesinde gerçekleşen “ULUSLARARASI KARADENİZ ZİRVESİ:Bölgesel Uluslararası İş Birliği Sahası Olarak Karadeniz” konulu sempozyumun, BALKAR Müdürü Prof. Dr. Mehmet Hacısalihoğlu editörlüğünde hazırlanan kitabının basın tanıtımı 14 Kasım […]

18 Kasım 2020 - 12:39 'de eklendi ve 568 kez görüntülendi. A+A-

Uluslararası Karadeniz Zirvesi Kitabının Tanıtımı  Gerçekleşti

TÜMBİFED (Tüm Bürokrat, İş İnsanları ve Yöneticiler Federasyonu), BALKAR (Yıldız Teknik Üniversitesi Balkan ve Karadeniz Araştırma Merkezi) ve TÜMBİKON (Tüm Bürokrat, İş İnsanları ve Yöneticiler Konfederasyonu) iş birliğinde YTÜ  bünyesinde gerçekleşen “ULUSLARARASI KARADENİZ ZİRVESİ:Bölgesel Uluslararası İş Birliği Sahası Olarak Karadeniz” konulu sempozyumun, BALKAR Müdürü Prof. Dr. Mehmet Hacısalihoğlu editörlüğünde hazırlanan kitabının basın tanıtımı 14 Kasım 2020 Cumartesi günü Adile Sultan Kasrı’nda gerçekleştirildi.

Can Çobanoğlu’nun  moderatörlüğünü, Arif Ekşi’nin koordinatörlüğünü üstlendiği tanıtım programında,TÜMBIFED Kurucu Genel Başkanı ve aynı zamanda halen TÜMBİKON Genel Başkanlığı ve TSTK (Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu) Genel Başkanlığı görevlerini sürdüren Cevdet AKAY, sivil toplum kuruluşları için çok ciddi hizmetlerde bulunmuş, tüm bu oluşumların kurucu genel başkanlığını yapmış, topluma hizmet yolunda bir ömür vermiş, sivil inisiyatifin duayen ismi olarak yaptığı konuşmada yine güzel mesajlar verdi.

Akay, Karadeniz Zirvesi’nin yapılmasında emeği geçen ve tebliğ sunan başta akademisyenlere, sonra TÜMBİKON ve TÜMBİFED yönetimlerine teşekkür etti ve ayrıca Tümbifed Onursal Başkanı Cemil Bilge’ye hizmetlerinden dolayı şükranlarını, Tümbifed Genel Başkanlığı görevine yeni gelen Mehmet Hüsrev’e tebrik ve başarı dileklerini iletti.

TÜMBİAD’la başlayan, TÜMBİFED, TÜMBİKON ve TSTK ile devam eden süreci, tüm Türkiye’ye hitap eden STK yapısını anlatıp yeni projeler ve yeni hedefler hakkında bilgi verdi, TSTK’nın merhum Başkanı Hasan Ekşi’yi de rahmetle yad etti.

Karabük Dernekler Federasyonu olarak 2008’de hazırlanan ve bu güne kadar tam 10 milyon kez tıklanan, Azerin tarafından seslendirilen Çırpınırdın Karadeniz klibinin son Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırısı ve Azerbaycan’ın galibiyetiyle tekrar gündeme geldiğinden bahsederek emeği geçenlere teşekkürlerini yineledi.

TÜMBİFED ve TÜMBİKON olarak son dönemde yapılan hizmetleri, Suriye Savaşı, Etkileri ve Sonuçları kitabı ile Doğu ve Güneydoğu Sorunları, Çözüm Önerileri kitabının duyurularını yaptı.

Yeni kurulacak Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin de müjdesini verilirken TÜMBİKON bünyesindeki 13 federasyonun sayısının yakında 24’e çıkacağının,  ayrıca bir konfederasyonlar platformu oluşturulacağı belirtildi.

Yeni projelerin de hazırlandığını, yakında çok önemli açıklamalar yapacağını, 7 bölgede kurultay hazırlıklarının sürdüğü belirterek, kitabın tanıtım organizasyonu için de Genel Koordinatör Arif Ekşi’ye özel teşekkürlerini dile getirdi.

Tanıtım programında söz alan Balkar Md. Prof. Dr. Mehmet Hacısalihoğlu, TÜMBİFED Genel Başkanı Mehmet Hüsrev,  DOKAP Bşk. Hakan Gültekin, Karadeniz Zirvesi’nin ve kitabının hazırlanması konusunda TÜMBİFED ve TÜMBİKON yönetimlerine ve katkı sunan akademisyenlere teşekkür ettiler.

Stratejist Dr. Ramazan Kurtoğlu, konuşmasında, gelecekteki sorunlarımızdan kuraklık ve göçe dikkat çekti.

Siyasi parti temsilcilerinin de katıldığı programda  İstanbul Milletvekilleri Özgür Karabat ve Hasan Turan TÜMBİFED ve TÜMBİKON’un bürokrasi, iş dünyası ve akademisyenleri toparlayan yapısıyla, ülkemiz için vazgeçilmez  bir değer olduğunu söyledi. Kıt kaynaklarla sınırsız ihtiyaçları karşılamaya çalışan siyaset,  bu konuda STK’lardan faydalanmalıdır dediler.

Federasyon bünyesinde bulunan 42 il temsilcisinin katıldığı programda Araştırmacı Aytunç Altındal da anıldı.

Programda son olarak konuşan TSTK Başkanı Vekili Mahmut Ekşi” birlik beraberlik mesajı verdi ve hepimiz bu milletin asrî  unsuruyuz” dedi.

TÜMBİFED Genel Bşk. Mehmet Hüsrev, Milletvekilleri Hasan Turan, Özgür Karabat ve TSTK Gn. Bşk. Cevdet Akay’ın başarılı  Zirve ve Karadeniz Zirvesi kitabı için  Onursal Başkan Cemil Bilge’ye plaket sunumu ile basın tanıtımı sona erdi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SON 48 SAATTE 10 ÖLÜM

Karabük’te Koronavirüs’ ten ölenlerin sayısı ve vakalar artıyor. Bu artış korkuturken, yeni ek tedbirler alınıp alınmayacağı ise ...

Şehit Aybüke öğretmenin annesini yalnız ...

Batman’ın Kozluk ilçesinde teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan Şenay Aybüke Yalçın’ın annesi Zehra Yalçın, Öğretm...

Karabük Yenişehir GSK 31 – Mersin ...

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Erkekler 1.Lig’de yer alan Karabük Yenişehir GSK, Mersin İdman Yurdu Hentbol SK’yı 31-27 mağlup etti....

Karabük’te yoldan çıkan otomobil t...

Karabük’te sürücüsünün virajı döndüğünde kontrolünü kaybettiği otomobil takla attı, kazada 1’i ağır olmak üzere 2 kişi yara...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
SON 48 SAATTE 10 ÖLÜM

Karabük’te Koronavirüs’ ten ölenlerin sayısı ve vakala...

Şehit Aybüke öğretmenin a...

Batman’ın Kozluk ilçesinde teröristlerce düzenlenen sa...

Karabük Yenişehir GSK 31 ...

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Erkekler 1.Lig’de yer alan...

Karabük’te yoldan ç...

Karabük’te sürücüsünün virajı döndüğünde kontrolünü ka...

Öğretmenler günü kutlandı...

Karabük‘te 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla çelen...

Yortan’da ATM Tepki...

İş Bakası Beldede bulunan tek ATM’yi söküyor Karabük’ü...

Tutuşan halıları dışarı a...

Karabük’te bacadan doğru çıkan yangında tutuşan halıları dış...

Şüpheli balık ölümü sanıl...

Karabük’te çaya atılan bozulmuş balıklar çevre kirliliğine s...

Şehit Aybüke öğretmenin a...

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, 24 Kasım Öğ...

Belediyeden  ‘Kış G...

Safranbolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünye...

Safranbolu HABERLERİ
karabük haber