Karabük Postası

Sertifikalı Tohumluk dağıtımı yapıldı

2019-2020 Güz döneminde Karabük genelinde verim ve kaliteyi artırmak için,  buğday, arpa ve tritikale tohumluğundan oluşan 360 ton hububat ve 20 ton yem bezelyesi olmak üzere, 380 ton sertifikalı tohumluk dağıtımı gerçekleştirildi. Tohumluk bedelinin % 20’si İl Özel İdare bütçesinden karşılanırken,  tohumluk temini TİGEM ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden sağlandı. Konuyla ilgilki açıklama yapan Karabük İl […]

Bu Haber 19 Ekim 2019 - 13:15 'de eklendi ve 43 kez görüntülendi.

Sertifikalı Tohumluk dağıtımı yapıldı

2019-2020 Güz döneminde Karabük genelinde verim ve kaliteyi artırmak için,  buğday, arpa ve tritikale tohumluğundan oluşan 360 ton hububat ve 20 ton yem bezelyesi olmak üzere, 380 ton sertifikalı tohumluk dağıtımı gerçekleştirildi.

Tohumluk bedelinin % 20’si İl Özel İdare bütçesinden karşılanırken,  tohumluk temini TİGEM ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden sağlandı.

Konuyla ilgilki açıklama yapan Karabük İl Tarım ve Orman Müdürü Çetin Ayvalık; “Projemizin gerçekleşmesinde desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz Fuat GÜREL’ e, İl Genel Meclisi Başkanımız Hasan Yıldırım’a, İl Özel İdare Genel Sekreterimiz Sayın Mehmet Uzun’a ve tüm İl Genel Meclis Üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

 

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Karabük Postası
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal