Karabük Postası

Satranç Turnuvalarında SAKEM damgası

Karabük geneli ve Safranbolu’da düzenlenen iki ayrı satranç turnuvasında SAKEM Satranç Kursu öğrencileri başarıları ile mutlu ettiler. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen turnuvada Kayra Umut Deniz 1. olurken, Karabük genelinde Özel Açı Dershanesi tarafından düzenlenen turnuvada ise Tunahan Aslan 2. liği aldı. Yoğun iş temposundan dolayı yarışmaları ziyaret edemediğini ancak bilgi aldığını kaydeden Safranbolu Belediye […]

Bu Haber 16 Temmuz 2019 - 13:56 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.

Satranç Turnuvalarında SAKEM damgası

Karabük geneli ve Safranbolu’da düzenlenen iki ayrı satranç turnuvasında SAKEM Satranç Kursu öğrencileri başarıları ile mutlu ettiler.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen turnuvada Kayra Umut Deniz 1. olurken, Karabük genelinde Özel Açı Dershanesi tarafından düzenlenen turnuvada ise Tunahan Aslan 2. liği aldı.

Yoğun iş temposundan dolayı yarışmaları ziyaret edemediğini ancak bilgi aldığını kaydeden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Evlatlarımızla gurur duyuyorum” dedi.

Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi ( SAKEM ) tarafından verilen yüzlerce kurstan birisi olan satrançta kursiyerlerin başarılı olduklarını görmenin kendilerini ziyadesi ile mutlu ettiğini ifade eden Başkan Köse; “ SAKEM’de her dönem çok sayıda kurs veriyor ve yıl boyunca binlerce kursiyeri ağırlıyoruz. Tabii ki yarınımızın teminatı çocuklarımızı da unutmuyoruz. Onlar için de çeşitli kurslar açıyoruz. Satranç kursu bunlardan bir tanesi. Satranç zevkli bir oyun olduğu kadar zeka gelişiminde de katkı sağlayan bir oyun. Evlatlarımız için bu tür kurslar açmaya devam edeceğiz. Ben bu vesile ile Kayra ve Tunahan’ı bir kez daha tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Karabük Postası
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal