Karabük Postası

Safranbolu’da kuaför ve berberlere denetim

Safranbolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimlerini sürdürüyor. Belirli periyotlar halinde esnafları denetleyen zabıta ekipleri bu kez ilçede faaliyet gösteren kuaför ve berberleri denetledi. Yapılan denetimlerde kuaför ve berber salonlarının iş yeri açma ve çalıştırma yönetmeliğine uygunluğu, mesleki iş yeri temizliği, iş yeri tertip ve düzeni, kullanılan ürünlerin durumu ve kullanım izni ile onayı olup olmadığı, […]

Bu Haber 15 Kasım 2019 - 8:47 'de eklendi ve 33 kez görüntülendi.

Safranbolu’da kuaför ve berberlere denetim

Safranbolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimlerini sürdürüyor.

Belirli periyotlar halinde esnafları denetleyen zabıta ekipleri bu kez ilçede faaliyet gösteren kuaför ve berberleri denetledi. Yapılan denetimlerde kuaför ve berber salonlarının iş yeri açma ve çalıştırma yönetmeliğine uygunluğu, mesleki iş yeri temizliği, iş yeri tertip ve düzeni, kullanılan ürünlerin durumu ve kullanım izni ile onayı olup olmadığı, bir iş yerinde bulunması gereken temel unsurlar incelendi. Fiyat tarifeleri kontrol edildi.

Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Vatandaşların sağlığını her şeyin üstünde tutan bir yapıda denetimlerin sıklıkla gerçekleştirildiği kaydedilirken, “ Birçok bulaşıcı hastalığın ortak kullanım alanlarında yaygın olduğunu biliyoruz. Bu nedenle salonlarda kullanılan makas ve benzeri aletlerin temizliğinin titizlikle yapılması gerekmektedir. Yaptığımız denetimler ile berber ve esnafımızın gerekli titizlikle işlerini yapmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın sağlığını her şeyin üstünde tutuyoruz” denildi.

 

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Karabük Postası
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal