Karabük Postası
Karabük Postası

Öğrenciler “Şehitleri” tanıyacak

Adında “Şehit” olan 62 okulda görev yapan öğretmenler “Şehidimi Tanıyorum Vatanıma Sahip Çıkıyorum” projesi başlattı. 81 İldeki ilkokul öğrencileri; ismi okullara verilmiş olan şehitlerin kahramanlıkları hakkında bilgi sahibi olacaklar Türkiye genelinde adı “Şehit” olan 62 okul öğretmenleri tarafından hayata geçirilen “Şehidimi Tanıyorum Vatanıma Sahip Çıkıyorum” projesiyle, öğrenciler okula adını verilen şehidi tanıyacak, milli ve manevi […]

08 Ekim 2019 - 11:44 'de eklendi ve 16 kez görüntülendi. A+A-

Öğrenciler “Şehitleri” tanıyacak

Adında “Şehit” olan 62 okulda görev yapan öğretmenler “Şehidimi Tanıyorum Vatanıma Sahip Çıkıyorum” projesi başlattı. 81 İldeki ilkokul öğrencileri; ismi okullara verilmiş olan şehitlerin kahramanlıkları hakkında bilgi sahibi olacaklar

Türkiye genelinde adı “Şehit” olan 62 okul öğretmenleri tarafından hayata geçirilen “Şehidimi Tanıyorum Vatanıma Sahip Çıkıyorum” projesiyle, öğrenciler okula adını verilen şehidi tanıyacak, milli ve manevi değerlere sahip çıkacak, vatan ve bayrak sevgisi kazanacak, Türkiye’deki isimleri okullara verilmiş olan diğer şehitler tanıtılacak.
“Şehidimi Tanıyorum Vatanıma Sahip Çıkıyorum” projesi kapsamında Karabük Şehit Şendoğan Topçu İlkokulunda tören düzenlendi. Törene, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nevzat Akbaş, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mesut Yılmaz, şehit Şendoğan Topçu’nun babası Sadık, anne Satı Topçu ve kardeşleri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, öğrenciler tarafından şiirler okundu.
İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nevzat Akbaş, “Şehidimi Tanıyorum Vatanıma Sahip Çıkıyorum” projesinin Türkiye çapında uygulandığını söyledi.
Güzel ve anlamlı bir projenin hayata geçmesinden dolayı mutlu olduklarını ifade eden Akbaş, “Bu proje bir etkinlik projesi. Okulumuz ana sınıfı öğretmeni Ayşenur Yılmaz olmak üzere öğretmenlerimizin, okul müdürlerimizin katkılarıyla Türkiye’nin 81 ilinde aziz şehitlerimizin hatıralarını canlı tutmak, öğrencilerimizde vatan ve bayrak sevgisini daim kılmak, bizi biz yapan değerler konusunda farkındalık oluşturmak için hazırlanmış ve uygulanan bir projedir. Bu tür projeler; 2023 Eğitim Vizyonu önünde olanı birebir yaşayarak emek vererek, öğrenci katılımı yüksek olan etkinliklerle sağlam bir zemin oluşturarak, öğrencilerimizde farkındalık oluşturmak ve kendi kendine öğrenmelerini sağlamak temeli üzerine oluşturulmuş bir proje olması nedeniyle milletimizin hassasiyetleri ve değerleriyle birebir örtüşmesiyle çok değer verdiğimiz bir çalışmadır” dedi.
Konuşmanın ardından okul koridorunda şehit Şendoğan Topçu’nun fotoğrafı ve hakkında bilgilerin yer aldığı “Şehit Köşesi”nin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nevzat Akbaş, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mesut Yılmaz, şehidin babası Sadık ile annesi Satı Topçu tarafından açılışı yapıldı.
Şehit Şendoğan Topçu’nun anne ve babası göz yaşlarına hakim olamadı. Sadık Topçu, projede emeği geçenlere teşekkür etti.
Kendisinin şehit torunu olduğunu ifade eden Topçu, “Etkinliği düzenleyenlerden Allah razı olsun” dedi.
Ulusal Destek Servisi tarafından onaylanan “Şehidimi Tanıyorum Vatanıma Sahip Çıkıyorum” projesi Nisan ayında tamamlanacak. Projeye katılan okullar, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yıl dönümünde Muğla’nın Bodrum ilçesinde bir araya gelecek.
Proje kapsamında öğrencilere, “Vatan Sevgisi” ile ilgili filmler izletilecek, resim yapmaları, şiir ve şehide mektup yazmaları istenerek, öğrencilerin aktif katılımı sağlanacak. Şehit isimli her okulun öğrencilerinin kendi şehitlerini tanıtacakları projede öğrenciler; 81 ildeki şehitlerin kahramanlıkları hakkında bilgi sahibi olacaklar.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Soframızdaki Tehlike!

Adında “Şehit” olan 62 okulda görev yapan öğretmenler “Şehidimi Tanıyorum Vatanıma Sahip Çıkıyorum” projesi baş...

‘Sevgi Üniversitesi’nde ilk ders fotoğra...

Adında “Şehit” olan 62 okulda görev yapan öğretmenler “Şehidimi Tanıyorum Vatanıma Sahip Çıkıyorum” projesi baş...

Cumhurbaşkanlığı 59 personel alacak!

Adında “Şehit” olan 62 okulda görev yapan öğretmenler “Şehidimi Tanıyorum Vatanıma Sahip Çıkıyorum” projesi baş...

Albayrak Ailesinin Acı Günü

Adında “Şehit” olan 62 okulda görev yapan öğretmenler “Şehidimi Tanıyorum Vatanıma Sahip Çıkıyorum” projesi baş...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Soframızdaki Tehlike!

Yediğimiz ekmek ve simitler hijyensiz ortamda taşınırken, he...

‘Sevgi Üniversitesi’nde i...

Karabük Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağ...

Cumhurbaşkanlığı 59 perso...

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığınca, sınavla 59...

Albayrak Ailesinin Acı Gü...

Safranbolu Eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Nuri Albayrak...

Belediyeden  Okuma-Yazma ...

Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, Karabük Bel...

Refüj ve Kavşaklarda Kış ...

Yaz döneminin sona ermesi ile birlikte kış mevsiminde daha r...

Vali Gürel, Kıbrıs Şehitl...

Vali Fuat Gürel, Bayır Mahalle Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzer...

Karabük Köyüspor’dan spon...

Karabük Amatör Ligine galibiyet ile başlayan, Ligin iddaalı ...

KIBRIS’TA BUNDAN SONRA NE...

Kıbrıs’ta bundan sonra olabilecek yegâne şey;  her iki kesim...

“Akademisyen Şeflerin Lez...

Karabük Üniversitesi Eflani Meslek Yüksekokulu Aşçılık progr...

Safranbolu HABERLERİ
karabük haber