Karabük Postası
Karabük Postası

Nurettin Tümen Güven Tazeledi

Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin olağan genel kurulunda Nurettin Tümen, güven tazeledi. Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği 6. Olağan Genel kurulu Gençli Merkezi salonunda yapıldı. Tek aday ile gidilen seçimlerde Nurettin Tümen güven tazeledi. Yoğun katılımın olduğu genel kurula; Karabük Vali Yardımcısı Tarkan Keskin, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Aile ve Sosyal Politikalar […]

05 Mayıs 2014 - 15:14 'de eklendi ve 261 kez görüntülendi. A+A-

Nurettin Tümen Güven Tazeledi

Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin olağan genel kurulunda Nurettin Tümen, güven tazeledi.

Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği 6. Olağan Genel kurulu Gençli Merkezi salonunda yapıldı. Tek aday ile gidilen seçimlerde Nurettin Tümen güven tazeledi.

Yoğun katılımın olduğu genel kurula; Karabük Vali Yardımcısı Tarkan Keskin, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müşaviri Cumhur Ünal, TSO Başkanı Sedat Namal, TSO Meclis Başkan Vekili Adnan Çebi, Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Gaziantep Esnaf ve Sanatlarlar Odaları Birlik (GESOB) Başkanı Ömer Küsbeoğlu ile esnaf odaları Başkanları, siyasiler ve esnaf odaları üyeleri katıldılar.

Gündem gereği Divan teşekküle ile başlayan Genel kurulda Divan Başkanlığını GESOB Başkanı Ömer Küsbeoğlu yaptı.

Divan teşekkülünün ardından kongrede üyelere hitaben konuşan Nurettin Tümen, temsil ettikleri camianın herhangi bir sokak eylemi ve taşkınlıklarda yer almadığını, devletinin sıcak şevkatini yeterince hissetmemiş olsa dahi onun iyi ve kötü gününde her zaman yanında olmuş bir teşkilatın temsilcileri olduklarını söyledi.

Tümen konuşmasında ayrıca, “ Esnaf ve sanatkârlarımız el emeği göz nuru ve kendi öz sermayesi ile geçimini sağlayan, devletten bir şey istemeyen ama devletin sosyal sorumluluğunu kendisi ve yanında çalışanları istihdam ederek azaltan, ekonomiye katma değer sağlayan ve ülke nüfusunun yüzde 15-20 ‘sini teşkil eden geniş bir aile topluluğudur. Vitrinde görünmeyi arzu etmeyen, mütevazı ve sorumluluğunu bilen, temsil ettiği esnaf ve sanatkârların sorunlarını çözmeye çalışan gözlemleri ve isabetli kararlarıyla kamuoyunda göz dolduran saygın kişilersiniz. Sizlerle olmak ve beraber yöneticilik yapmak bizlere onur ve gurur vermektedir. Tarih boyunca esnaf ve sanatkârlar ve onların sorunlarına eğilmeyen yerel ve ülke yöneticilerinin başarılı olamadıkları görülmektedir. Karabük esnaf ve sanatkârlarımızın sorunlarını ülkemiz esnaf ve sanatkârın sorunlarından ayrı tutmamız mümkün değildir. Bu sorunlarımızın bazıları yerel bazda bazılarının da hükümet bazında çözülmesi gerekli olan sorunlarımızıdır. İş yeri açma ruhsatı, ilan reklam vergileri, pazar ruhsatı, kafe ve eğlence vergileri, kapasite, güzergâh ve durak vergileri gibi bazı sorunlarımız yerel bazda özellikle belediye başkanlığı ile çözülmesi gerekli olan sorunlarımızdır. Vergi sistemindeki adaletsizlik, iş yeri açılışlarının arz ve talebe göre olmayışı, kayıt dışılığın önlenememesi, SGK, Bağkur primlerinin yüksek oluşu, bölgesel KDV’nin uygulanmaması, hiper ve süper marketler yasasının çıkmayışı, emekli olup da  iş yeri açanlardan kesilen sosyal güvenlik destek pirimi, karayolları taşıma kanununun uygulanmaması ve tonaj tahdidinin olmayışı gibi sorunlarda ulusal bazdaki sorunlarımızdır” dedi.

Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan ise esnaf kesiminin kendileri açısında çok önemli olduğunu söyleyerek, “ Değerli Başkanımız Nurettin Tümen ve ekibi Karabük için bir şans. Esnaf kesimini en iyi şekilde temsil ederek kurum ve kuruluşlarla iyi bir diyalog içersinde ortaya seriyorlar. Ne zaman kendilerini ziyaret ettsem hizmet binalarının yeterli olamadığını düşünüyorum. Karabük Esnaf Odaları Birliğinin daha güzel bir hizmet binasına kavuşmasını temenni ediyorum. Gerek hükümet gerekse bakanlıklar nezdinde üstüme düşeni yapacağım. Her zaman bu yardıma ve diyaloğa hazırım” dedi.

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Sedat Namal ise, Esnaf ve Sanatkalar ile Ticaret Sanayi Odaları birer kardeş kurumlar söyleyerek, “ Bundan sonra oda Başkanlarımızla beraber Karabük’ün geleceği noktasında sanayicimizin, işadamlarımızın ve esnaflarımızın ne istediklerini, nasıl Karabük’te ticaret yapmaları ve nasıl yönetilmek istediklerini masaya yatıracağız. İleri demokrasilerde siyasilerimiz seçildikten sonra ilk önce ticaret ve esanf odalarını ziyaret ederek onlar için neler yapabileceklerini masaya yatırarak kuralları ve kanununları onlara göre çıkarılar. Bizde bu uygulamayı Karabük’te Belediye Başkanımız ve bizi yönetecek insanlara bu kurallarımızı beraberce ortaya koyarak daha iyi hizmetler yapacağız. Bizim de kendi binamızla ilgili sıkıntılarımız var ama inşallah Milli Emlak Genel Müdürlüğünden bir yer satın alıyoruz. Buraya yapacağımız binamızda bütün odalarımızı aynı çatı altında toplamayı arzu ediyoruz ve inşallah bununda temelini en kısada sürede atacağız” dedi.

Kongrede ayrıca daha önce uzun yıllar çeşitli odaların Başkanlığını yapmış olanlara katkılarından dolayı plaketler verildi.

Tek liste ile gidilen seçimde mevcut Başkan Nurettin Tümen 77 oy alarak güven tazelerken yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: “ Hüseyin Kılıç, Seyit Ahmet Karabacak, Muammer Dumaner ve Muzaffer Şık.”

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
 “Gönlümüz ve sevgimiz Mehmetçikle”...

Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin olağan genel kurulunda Nurettin Tümen, güven tazeledi. Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Oda...

Aday Adaylarında 21 Mayıs heyecanı

Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin olağan genel kurulunda Nurettin Tümen, güven tazeledi. Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Oda...

FETÖ operasyonunda 4 kişiden 1’i t...

Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin olağan genel kurulunda Nurettin Tümen, güven tazeledi. Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Oda...

Karabük’te 19 Mayıs  Gençlik ve Spor Bay...

Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin olağan genel kurulunda Nurettin Tümen, güven tazeledi. Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Oda...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
 “Gönlümüz ve sevgimiz Me...

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ‘Gönlümüz ve Se...

Aday Adaylarında 21 Mayıs...

Türkiye, 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Mill...

FETÖ operasyonunda 4 kişi...

Karabük’te FETÖ/PDY operasyonu kapsamıdna adliyeye sevk edil...

Karabük’te 19 Mayıs  Genç...

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Gençliğine Armağan...

Vali Çeber, KYK Yurdunda ...

Vali Kemal Çeber, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Taşkent Kız ...

Lise öğrencilerine motiva...

Lise son sınıf öğrencilerine yönelik “Başarıyı Yaşa(T)” adlı...

Güneş: “Bu şehrin her kar...

AK Parti Karabük Milletvekili Aday adayı Niyazi Güneş sivil ...

Arıcılık kursu sona erdi...

Karabük Gıda Tarım ve Hayvancılık İl  Müdürlüğü ve Halk Eğit...

TOBB Turizm Kuruluna Ali ...

Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Al...

Karabükspor’dan  Süper Li...

Bitime  6 hafta kalan Süper Lige veda eden Kardemir Karabüks...

Safranbolu HABERLERİ