Karabük Postası
Karabük Postası

Milli Eğitim Bakanı Selçuk Karabük’te bağlama dersine katıldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Karabük‘te öğrencilerine gönüllü bağlama öğreten sınıf öğretmeni Halil Bulut’un çevrimiçi dersine katıldı. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği eğitimler, diğer pek çok kurs gibi koronavirüs salgını nedeniyle çevrim içi ortama taşındı. Bulut, haftada bir kez okula giderek dijital ortamda buluştuğu öğrencileriyle bağlama çalıp türkü söylüyor. Geçtiğimiz günlerde çağrıda bulunan Halil Öğretmen, çevrim içi […]

26 Ocak 2021 - 11:11 'de eklendi ve 282 kez görüntülendi. A+A-

Milli Eğitim Bakanı Selçuk Karabük’te bağlama dersine katıldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Karabük‘te öğrencilerine gönüllü bağlama öğreten sınıf öğretmeni Halil Bulut’un çevrimiçi dersine katıldı.

Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği eğitimler, diğer pek çok kurs gibi koronavirüs salgını nedeniyle çevrim içi ortama taşındı.

Bulut, haftada bir kez okula giderek dijital ortamda buluştuğu öğrencileriyle bağlama çalıp türkü söylüyor.

Geçtiğimiz günlerde çağrıda bulunan Halil Öğretmen, çevrim içi derslerinden birine katılması halinde Millî Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’a da türkü söylemek istediğini ifade etmişti.

Bakan  Ziya Selçuk, meslektaşının isteğini kırmadı ve bu haftaki çevrim içi derse katıldı ve türkülere eşlik etti. Dersin repertuarında  Bakan Selçuk’un  severek dinlediği “Ela gözlerini sevdiğim dilber” türküsü de vardı.

Canlı derste öğrenciler ve velileriyle de sohbet eden Bakan  Ziya Selçuk, etkinliğe katılmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Bulut’un, öğrencilerinin mutlu bir hayat yaşamaları, şahsiyetlerinin dolu dolu gelişmesi için onlara beceri öğrettiğini aktaran Bakan Selçuk,  “Kültürümüzü çocuklarımıza tanıtıyorsunuz. Kendi değerlerimizi, hatıralarımızı, büyüklerimizi, atalarımızı anma fırsatı veriyorsunuz. O kadar güzel bir iş yapıyorsunuz ki teşekkürü hak ediyorsunuz. Ben emeklerinizden dolayı, bütün çocukların hayatına dokunduğunuz için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Çocukların müzikle uğraşmasının çok istedikleri bir konu olduğunun altını çizen Bakan Ziya Selçuk, Türkiye genelinde uygulanacak bir müzik projesinin hazırlıklarının da devam ettiğini ifade etti.

Programın ardından İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, bu hassas dönemde gönüllü olarak ve özveriyle çevrimiçi ortamda dahi öğrencilere sosyalleşme imkanı sunduğu için Sınıf Öğretmeni Halil Bulut’a tekrardan teşekkürlerini ileterek Halil Bulut’a ve kendisine eşlik eden öğrencilere kitap hediye etti. Öğrencilere çok şanslı olduklarını ifade eden Akbaş, “Sizler bu vesile ile kültürel değerlerimizi, gelenek ve göreneklerimizi daha iyi görüyor ve tanıyorsunuz.” diyerek öğrencilere başarılar diledi.

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Osmanlı kenti Safranbolu uzun zaman sonr...

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan  Safranbolu ilçesinde hafta sonu kısıtlamalarının kalkmasının ardından yoğun hareketlilik...

Kısıtlama  kalktı vatandaşlar sokağa akı...

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılması ile vatandaşlar adeta çarşı merkezine akın etti. Geçtiğimiz hafta sonu AVM’le...

Kaymakam Türköz “Vatandaşımızın her zama...

Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, hane ziyaretlerine ara vermeden vatandaşları evlerinde ziyaret etmeye devam ediyor. Safranbolu’da e...

10 Yaşındaki İpek’ten Büyük Fedakarlık...

Eşyalarını satarak sokak hayvanlarına mama alıyor Karabük’te, İpek Uluyurt (10), çoğu kendisinin olan eşyaları satarak elde ettiği geli...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Osmanlı kenti Safranbolu ...

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan  Safranbolu il...

Kısıtlama  kalktı vatanda...

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılması ile vata...

Kaymakam Türköz “Vatandaş...

Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, hane ziyaretlerine ara v...

10 Yaşındaki İpek’ten Büy...

Eşyalarını satarak sokak hayvanlarına mama alıyor Karabük’te...

TSO Binası Yapım Çalışmal...

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası binası yapım ihalesini alan ...

Kaymakam Türköz’den Şehit...

Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, ülkemizin bekası ve bütü...

Eskipazar Kaymakamından h...

Eskipazar Kaymakamı Emrah Bütün rutin olarak gerçekleştirdiğ...

Vali Gürel’den Hubbi Hatu...

Vali Fuat Gürel, 8 Mart itibariyle Karabük Üniversitesinde u...

Tavuk ve horoz hırsızları...

Karabük’te tavuk ve horoz hırsızlığından gözaltına alınan 3 ...

Köse’den 8 Mart Dünya Kad...

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 8 Mart Dünya Emekçi K...

Safranbolu HABERLERİ
karabük haber