Karabük Postası
Karabük Postası

Matematik Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

Gelenekselleşen 3. Ulusal Ünsal Tülbentçi Matematik Olimpiyatı Safranbolu’da Sunal Tülbentçi Öğretmen Evinde yapıldı. Merhum işadamı Ünsal Tülbentçi adına düzenlenen yarışma bu sene iki aşamada yapıldı. 18 Nisan 2014 Cuma günü çevrim içi olarak yapılan 1. aşama sınav sonunda 96 okul başarılı olarak 2. aşamaya girmeye hak kazandı. İlk 20 okulun konaklama, gezdirme ve yemek ihtiyaçları […]

05 Mayıs 2014 - 15:21 'de eklendi ve 315 kez görüntülendi. A+A-

Matematik Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

Gelenekselleşen 3. Ulusal Ünsal Tülbentçi Matematik Olimpiyatı Safranbolu’da Sunal Tülbentçi Öğretmen Evinde yapıldı.

Merhum işadamı Ünsal Tülbentçi adına düzenlenen yarışma bu sene iki aşamada yapıldı. 18 Nisan 2014 Cuma günü çevrim içi olarak yapılan 1. aşama sınav sonunda 96 okul başarılı olarak 2. aşamaya girmeye hak kazandı.

İlk 20 okulun konaklama, gezdirme ve yemek ihtiyaçları Karabük Valiliği, Safranbolu Kaymakamlığı ve Safranbolu Belediyesi tarafından  sağlanırken, toplamda  38 ilden 300’e yakın öğrenci  2. Aşama sınavına katılmak için Safranbolu´ya geldi.

Her okulun 6-7-8. Sınıflarından birer, toplamda ise 3 öğrenciyle  temsil edildiği yarışmada Ünsal Tülbentçi ailesi tarafından 15.000 liralık hediye dağıtıldı. Yarışma hakkında bilgi veren Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Derin, “ Ünsal Tülbentçi Okulumuz Matematikte başarılı bir okulumuzdur.  Birçok olimpiyatta dereceleri vardır. Son olarak ta Nisan ayı içerisinde Ankara da yapılan Ulusal Matematik Yarışmasında Özel Jüri Ödülü aldı. Bu başarısını 3. kez kendi olimpiyatını düzenleyerek taçlandırmıştır. Çocukların kâinat dili olan Matematiğe olan ilgisini arttırmak, aynı zamanda çeşitli bölgelerden gelen çocuklarımızın kaynaşmalarına vesile olmaktadır. Bunun yanında da Safranbolu muzu tanıtma amacını gütmekteyiz. Bu çalışmalar sırasında eski Valimiz Sayın İzzettin Küçük ve yeni göreve atanan Sayın Orhan Alimoğlu Valilerimizin ve yine Safranbolu Kaymakamlığımızın, Safranbolu Belediye Başkanımız ile il Milli Eğitim Müdürlüğümüzün katkısı büyüktür.  Onların katkısı olmasa böyle büyük bir organizasyona girişemezdik” dedi.

1. Aşama sonunda  100 puan üzerinden yapılan değerlendirmede tam puan alan çıkmamış olup, 1. Olan İstanbul  Özel Çağ Fatih Ortaokulu  81,33 puan almıştı. Yarışmada  çevirim içi  sorumluluğunu  Safranbolu İlçe  Bilgisayar Koordinatörü Atakan Ünver ve Ali Baykala yaparken, sorular 2 aşama içinde  Ünsal Tülbentçi Matematik Öğretmeni Rafet Çelen Başkanlığında  Atakan Cengiz, Cihat Aydemir, Berkan Ekmekçi  tarafından hazırlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda 2. Aşama sınavı da 3 Mayıs saat 10.00’da Ünsal Tülbentçi Orta Okulunda yapıldı. Yarışmada Ünsal Tülbentçi Orta Okulu personeli ile ilçe milli eğitim personeli görev alırken, ismi geçen okulun öğrencileri sınava alınmadı. 2. Aşama sınavında Özel Kolejlerin daha başarılı olduğu görüldü.

Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak ise “Bu tür yarışmaların Safranbolu’nun tanıtımına sağladığı katkının yanında çocuklarımızın kaynaşmasına yeni dostluklar kurmasına ve bilgilerinin artmasına da yardımcı olacağı kanaatindeyim. Ben tüm çocuklarımıza şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

Dereceye giren öğrencilere ödüllerini Vali Yardımcısı Tarkan Keskin, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Derin, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek verdiler.

Törende, Safranbolu’ya yönelik Kına Gecesi ve Güzel Sanatlar Lisesi Korosunun konseri de yer aldı. Yarışmada başarılı olan her sınıf kategorisinde ki ilk 10 öğrenciye çeşitli ödüller verilirken, 3 birinciye laptop hediye edildi.

Yarışma ile ilgili görüşlerini bildiren Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, “Safranbolu’nun son yıllarda eğitim de göstermiş olduğu başarılar ortada. Bizlerde Safranbolu Belediyesi olarak eğitime son derece önem veriyor, her okulumuza ve her öğrencimize Gerek okullarında gerekse SAKEM’e bağlı Bilgi Evimiz aracılığı ile ulaşmaya, destek olmaya çalışıyoruz. Bu yıl 3.sü düzenlenen Ulusal Ünsal Tülbentçi Matematik Olimpiyatında bulunmaktan da ayrı bir mutluluk duyuyorum. Çünkü bilindiği üzere Rahmetli Tülbentçi’nin bizde ayrı bir yeri vardır. Şehir dışından gelen öğretmen ve öğrencilerimize de hoş geldiniz diyorum. Burada, güzel şehrimizde inşallah güzel vakit geçirdiklerini düşünüyorum. Yarışmada da dereceye giren girmeyen tüm çocuklarımızı tebrik ediyor, Safranbolu sevdalısı Ünsal Tülbentçi’yi de saygı ve Rahmet ile anıyorum” dedi.

 

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Panikleyen sürücü yaşlı kadını telefon d...

Gelenekselleşen 3. Ulusal Ünsal Tülbentçi Matematik Olimpiyatı Safranbolu’da Sunal Tülbentçi Öğretmen Evinde yapıldı. Merhum işadamı Ün...

İşten atılan işçilerden çatıda eylem...

Gelenekselleşen 3. Ulusal Ünsal Tülbentçi Matematik Olimpiyatı Safranbolu’da Sunal Tülbentçi Öğretmen Evinde yapıldı. Merhum işadamı Ün...

Kore gazisi askeri törenle son yolculuğu...

Gelenekselleşen 3. Ulusal Ünsal Tülbentçi Matematik Olimpiyatı Safranbolu’da Sunal Tülbentçi Öğretmen Evinde yapıldı. Merhum işadamı Ün...

Safranbolu TSO’dan Moldova’ya iş gezisi...

Gelenekselleşen 3. Ulusal Ünsal Tülbentçi Matematik Olimpiyatı Safranbolu’da Sunal Tülbentçi Öğretmen Evinde yapıldı. Merhum işadamı Ün...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Panikleyen sürücü yaşlı k...

Karabük meydana gelen trafik kazasında panikleyen sürücü yol...

İşten atılan işçilerden ç...

Karabük’te çalıştıkları iş yerinden sendikaya üye oldu...

Kore gazisi askeri törenl...

Yenice ilçesinde vefat eden Kore gazisi Mustafa Şık, askeri ...

Safranbolu TSO’dan Moldov...

Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı  Ali Sami Acar: “...

Hastane çalışanlarından k...

Taşeron işçiler ile yapılan düzenlemenin ardından taşeron iş...

Vali Çeber yatırımları in...

Vali Kemal Çeber, Safranbolu ve Bulak Köyünde biten ve yapım...

Karabük merkezli FETÖ ope...

Karabük merkezli 10 ilde FETÖ/PDY’ye yönelik operasyon...

Vergili, Taşkent Caddesi ...

Karabük Belediye Başkanı Rafet  Vergili, Yeşil Mahalle Taşke...

Hayali olanlara ‘Proje Eğ...

Karabük Üniversitesi Genç Kadem Kulübü tarafından “Proje Yaz...

Safranbolu’da Halk günü t...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’...

Safranbolu HABERLERİ