Karabük Postası

KARED Burs başvuruları başladı

Karabük Belediyesi destekleriyle kurulan  Karabük Eğitim Geliştirme Derneği (KARED) Yüksek Öğrenim öğrencilerine burs vermeye devam ediyor. Şimdiye kadar yüzlerce öğrenciye burs veren dernek 2019/2020 eğitim ve öğretim dönemi burs başvurularını almaya başladı. Burs başvuruları 26 Ağustos tarihinde başlarken, 27 Eylül 2019 Cuma günü mesai bitiminde sona erecek. Burs için başvuruda bulunacak öğrencilerden istenen belgeler ise […]

Bu Haber 11 Eylül 2019 - 14:27 'de eklendi ve 43 kez görüntülendi.

KARED Burs başvuruları başladı

Karabük Belediyesi destekleriyle kurulan  Karabük Eğitim Geliştirme Derneği (KARED) Yüksek Öğrenim öğrencilerine burs vermeye devam ediyor. Şimdiye kadar yüzlerce öğrenciye burs veren dernek 2019/2020 eğitim ve öğretim dönemi burs başvurularını almaya başladı.

Burs başvuruları 26 Ağustos tarihinde başlarken, 27 Eylül 2019 Cuma günü mesai bitiminde sona erecek.

Burs için başvuruda bulunacak öğrencilerden istenen belgeler ise şunlar: 1 Adet vesikalık fotoğraf, Nüfus cüzdanı fotokopisi, İkametgah belgesi (Nüfustan ),  Vukuatlı nüfus kayıt örneği ( Nüfustan ),  Aile üyelerine ait son ay gelir belgesi ve çalışmayanlar için SSK dan yazı ( Baba, anne, kardeş), ÖSYM sonuç belgesi fotokopisi ve okul kayıt belgesi,Transkript (Bir yüksel öğrenim kurumuna devam eden öğrenci için 2,50 ve üstü )

Aynı zamanda bu belgelere ek olarak;  Yüksek okula devam eden kardeşlerin okul kayıt belgesi fotokopisi, ailede özürlü varsa rapor fotokopisi ve alınan ücreti gösteren belge (Bakım,aylık ücreti vs.), Eşinden ayrı yaşayanlar tüm aile fertleri için İcra Müdürlüğünden yazı, Yetim aylığı alan ailelerin çocukları dahil gelir belgeleri. Dede, Babaanne, Anneanne yanında ikametgah edenler, anılan kişilerin gelir belgesi

Diğer yandan  Karabük ve ilçelerinde aile ikametgahı olanlarda burs için müracaat edebilecekler.  Evrakları tam olmayanların kayıtları alınmayacaktır.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Karabük Postası
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal