Karabük Postası
Karabük Postası

Karabük’te Bayram Tedbirleri Alındı

Kurban Bayramı dolayısıyla Karabük il genelinde Emniyet, Jandarma, Belediye, Sağlık Hizmetleri,  Enerjisa, PTT, Defterdarlık ve İlçe Kaymakamlıkları tarafından halkın iyi bir Bayram geçirmesi için gerekli tedbir ve önlemler alındı.  Bayram namazı ise saat 06.32’de kılınacak 11 Ağustos pazar  günü  idrak edeceğimiz Kurban Bayramı nedeniyle Karabük il genelinde Emniyet, Jandarma, Belediye, Sağlık Hizmetleri, Enerjisa, PTT, Defterdarlık […]

09 Ağustos 2019 - 14:03 'de eklendi ve 113 kez görüntülendi. A+A-

Karabük’te Bayram Tedbirleri Alındı

Kurban Bayramı dolayısıyla Karabük il genelinde Emniyet, Jandarma, Belediye, Sağlık Hizmetleri,  Enerjisa, PTT, Defterdarlık ve İlçe Kaymakamlıkları tarafından halkın iyi bir Bayram geçirmesi için gerekli tedbir ve önlemler alındı.  Bayram namazı ise saat 06.32’de kılınacak

11 Ağustos pazar  günü  idrak edeceğimiz Kurban Bayramı nedeniyle Karabük il genelinde Emniyet, Jandarma, Belediye, Sağlık Hizmetleri, Enerjisa, PTT, Defterdarlık ve İlçe Kaymakamlıkları tarafından halkın huzur içinde bir bayram geçirmesi için gerekli tedbir ve önlemler alındı.

Karabük Valiliğinden yapılan açıklamada;  Karabük halkının huzurlu, güvenli ve iyi bir bayram tatili geçirmesi için gerekli tedbir ve önlemlerin alındığı açıklandı. Emniyet, Jandarma, Belediye, Sağlık Hizmetleri, Enerjisa, PTT, Defterdarlık ve İlçe Kaymakamlıkları tarafından vatandaşların, Kurban Bayramı tatilini huzur ve güven ortamı içerisinde geçirebilmeleri amacıyla tedbirler alındığı kaydedildi. Polis sorumluluk alanı dışında kalan sahada gerekli önlemler İl Jandarma Komutanlığınca alınacak.

Kurban Bayramı nedeniyle yoğunlaşacak olan il merkezinden ilçelere ve ilçeler arasındaki trafik akışını rahatlatıcı gerekli önlemler alınacak. Gerekirse ek güvenlik tedbirleri de alınacak. Kurban Bayramı nedeniyle yoğunlaşacak olan şehir içi ve şehirlerarası trafiğini rahatlatacak otobüs terminali ve garda gerekli ek önlemler alınacak. Eğlence yerleri ve umuma açık yerler, çevreyi rahatsız etmemeleri için sürekli kontrol altında bulundurulacak, gerektiğinde uyarılarak saatinde kapanmaları sağlanacak.

KURBANLIK HAYVAN DENETİMLERİ

Kurban Bayramı öncesinde kurbanlık hayvanların sevklerinin kontrol ve denetimi açısından İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ile Belediye Zabıtası gibi tüm kolluk kuvvetleri sıkı bir işbirliği ve koordinasyon halinde olacak, kaçak hayvan hareketlerine karşı düzenlenen yol kontrol ve denetimlerin sayısı artırılacaktır. İl ve ilçeler arası sevki talep edilen fakat kümelenerek tanımlanmamış, veri tabanına kaydedilmemiş ve yanlarında pasaportları bulunmayan kurbanlık sığır cinsi hayvanların sevklerine izin verilmeyecek. Hayvanların nakil vasıtalarına aşırı yüklenmelerine, nakliye sırasında yaralanma veya gereksiz yere acı ve ıstırap çekmelerine neden olabilecek nakil vasıtaları ile sevklerine izin verilmeyecek.

GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRLÜĞÜ TEDBİRLERİ

Kurban Bayramı öncesinde ve Kurban Bayramı süresince Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün sorumluluğunda ve Hayvan Sağlığı Şube Müdürlerinin koordinasyonunda İl ve İlçe Müdürlüklerinde yeterli sayıda araç ile nöbetçi veteriner hekimler görevlendirilecek.

Kurbanlık kesimi yapılacak özel işletmeler belirlenecek ve denetlemesi yapılacak.

Kurbanlık hayvan satış yerleri Belediye ile müşterek olarak her gün sabah ve akşam olmak üzere iki kez usulüne uygun olarak temizlenerek dezenfekte edilecek.

SAĞLIK HİZMETLERİ VATANDAŞIN EMRİNDE OLACAK

Bayram tatili süresince hastanelerde nöbetçi doktor ve yeteri kadar yardımcı sağlık personeli bulundurulacak. Nöbetçi eczanelerin tespiti ile açık bulundurulmaları sağlanacak. Yeteri kadar ambulans ve şoför tefriki ile diğer tedbirler İl Sağlık Müdürlüğünce bir plan dahilinde hazırlanarak bir örneği Valilik Makamına tevdi edilecek.

BELEDİYE HİZMETLERİ AKSAMAYACAK

Kurban Bayramı nedeniyle Belediye Başkanlığınca zabıta, itfaiye, temizlik ve su hizmetleri ile piyasa ve işyerlerinin denetim konuları hususundaki çalışmalar özel olarak, fiyat ve kalite denetimleri için esnaf odaları ile iş birliğine gidilecek. Belediye otobüsleri geç vakitlere kadar ulaşımı sağlayacak, Defterdarlık tarafından eğlence yerlerinin denetimi, Vergi Denetmenlerince sağlanacak. Enerjisa tarafından şehre kesintisiz ve yeterli güçte elektrik verilmesi için gereken önlemler alınacak. Meydana gelebilecek arızalara ve elektrik kesintilerine karşı yeteri kadar ekip ve teknik personel görev başında bulundurulacak. PTT Baş Müdürlüğü tarafından vatandaşların haberleşme hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanabilmeleri için uygun görülecek tedbirler alınacak. Meydana gelebilecek arızalara karşı yeteri kadar ekip ve teknik personel görev başında bulundurulacak. Belirtilen konuların yanında her kurum kendi alanına giren hususlarda ihtiyaç duyulması halinde ilave tedbirleri alacak ve herhangi bir olumsuzluğa meydan verilmeyecek.

İLGİLİ BİRİMLER 24 SAAT GÖREVDE OLACAK

Kurban Bayramı süresince Karabük Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı birimlerin 24 saat görev yapacakları, herhangi bir olayda ise vatandaşların 155 Nolu Polis İmdat ile 156 Nolu Jandarma İmdat Telefonlarına ihbarda bulunabilecekleri belirtildi. Belediye Birimlerinin 24 saat çalışacağı vatandaşların Belediyeyi ilgilendiren konularda 153 ALO Zabıta’yı, arayabilecekleri belirtildi.  Vatandaşlardan ayrıca, herhangi bir yangın olayında  İtfaiye 110 ve Orman yangınları için ise 177’yi aramaları istendi.

Kaymakamlıklarca, Ramazan Bayramı nedeniyle vatandaşların huzur ve güvenliğine yönelik benzer önlemler ilçeler itibariyle planlanacak.

BAYRAMLAŞMA PROGRAMI BELLİ OLDU

Kurban Bayramında Karabük’te  yapılacak olan resmi bayramlaşma töreni ise Bayramın 1. günü olan 11 Ağustos Pazar günü  saat 14.00’de Karabük Polisevinde yapılacak. Bayramlaşma programına Karabük Valisi Fuat Gürel  başta olmak üzere Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal, Niyazi Güneş, Dr. Hüseyin Avni Aksoy, Garnizon Komutanı,  Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Başkan ve Yöneticileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Yöneticileri, Siyasi Partilerin İl Başkanları, Merkez İlçe Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, İl Genel Meclisi Üyeleri, Meslek Odaları Başkan ve Yöneticileri, Mahalle ve Köy Muhtarları ile vatandaşlar katılacak.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Karabük’te bayram dönüşü yoğunluğu...

Kurban Bayramı dolayısıyla memleketlerine gelen vatandaşların dönüş yolculuğuna başladı. Şehir merkezinde yoğunlaşan trafiği polis ekip...

Safranbolu’ya bayramda turist yağd...

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve “En iyi korunan 20 kent” arasında bulunan Safranbolu ilçesi, Kurban Bayram...

Seyir halindeki otomobil alev aldı

Karabük-Bartın karayolunda seyir halinde olan bir otomobil alev aldı. Vatandaşların ve itfaiyenin müdahalesi ile söndürülen yangında ot...

VATANDAŞ TEDBİRLİ DEĞİL!

Hava sıcaklıklarının artması ile vatandaşlar ormanlık alanları doldururken, ormanlık alanlarda yapılan piknikler Orman Yangınları açısı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Karabük’te bayram dönüşü ...

Kurban Bayramı dolayısıyla memleketlerine gelen vatandaşları...

Safranbolu’ya bayra...

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve “En i...

Seyir halindeki otomobil ...

Karabük-Bartın karayolunda seyir halinde olan bir otomobil a...

VATANDAŞ TEDBİRLİ DEĞİL!...

Hava sıcaklıklarının artması ile vatandaşlar ormanlık alanla...

Yenice Değirmenyanı köyün...

Yenice ilçesine bağlı Değirmenyanı köyünde birden fazla koro...

Bayramda acemi kasaplar h...

Karabük’te Kurban Bayramı’nın ilk günü yaralanan acemi kasap...

Karabük’te 60 günde Covid...

Karabük’te normalleşme sürecinden itibaren görülen pozitifli...

Boğularak ölen polis eşin...

Antalya’nın Kemer ilçesinde denizde boğularak hayatını...

Kimi elinden kaçırdı, kim...

Karabük’te bayram namazının ardından kurban pazarına gelen v...

Kurban Bayramı namazı mey...

Karabük’te, Kurban Bayramı namazı Kent Meydanı’n...

Safranbolu HABERLERİ
karabük haber