Karabük Postası

Karabük “Fener Alayında” buluştu

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yıl dönümü ve Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında fener alayı düzenledi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve kentte bulunan bazı sivil toplum kuruluşları, izci grupları ve halkın katılımı ile Şirinevler Ticaret Merkezinden başlayarak Esentepe Taşkent Caddesi üzerinde Kent Meydanında sona […]

Bu Haber 20 Mayıs 2019 - 14:21 'de eklendi ve 85 kez görüntülendi.

Karabük “Fener Alayında” buluştu

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yıl dönümü ve Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında fener alayı düzenledi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve kentte bulunan bazı sivil toplum kuruluşları, izci grupları ve halkın katılımı ile Şirinevler Ticaret Merkezinden başlayarak Esentepe Taşkent Caddesi üzerinde Kent Meydanında sona eren fener alayına Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel, Vali Yardımcısı Barboros Baran, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, kurum müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Fener Alayına katılan yüzlerce vatandaş ellerinde Türk bayrakları, Atatürk fotoğrafları ve meşalelerle Karabük Belediyesi Bando Takımının çaldığı marşlar eşliğinde Kent Meydanına kadar yürüdüler. Kent Meydanında Vali Fuat Gürel bir konuşma yaparak; “Türkiye Cumhuriyeti Devleti daha nice 100 yıllar var olacaktır. Bu da, milli manevi duygularına sahip, vatanına milletine sahip çıkan, bayrağını hiçbir zaman yere düşürmeyen siz değerli gençler tarafından sağlanacak. Siz gençlerin iyi yetişmesi donanımlı yetişmesi gerekir. Bütün dünyanın gidişatını okuyabilen ve dünyaya ayak uydurabilen bir gençlik olarak yetişmeniz gerekir. Tüm bunlar için biraz gayret gerekiyor. Bizler de sizleri gördükçe geleceğe umutla bakıyoruz. Ben Milli Mücadelemizin 100.yılını kutluyorum, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü minnetle ve rahmetle anıyorum. İnşallah siz gençler sayesinde bu ülke ilelebet payidar kalacaktır. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

Kent Meydanında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen konser ile gençler doyasıya eğlenerek bayramlarını kutladılar.

 

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Karabük Postası
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal