Karabük Postası

DÜŞÜNMEDEN YAPILDI, ŞİMDİ NE OLACAK?  

Soğuksu 2. Etap TOKİ konutları alanına yapılan 1000 kişi kapasiteli Yurt Binasına talep yok. Yapılma aşamasında mahalle sakinlerinin de tepkisine yol açan binanın ne şekilde değerlendirileceği merak ediliyor. Kredi Yurtlar Kurumunun binaya sıcak bakmadğı belirtilirken, Huzur evi olma noktasında ise olumsuz yanıt alındığı belirtiliyor Karabük’te düşünülmeden  günü kurtarma ve siyasi odaklı yapılan işler hem devlete […]

Bu Haber 17 Ağustos 2019 - 14:07 'de eklendi ve 183 kez görüntülendi.

DÜŞÜNMEDEN YAPILDI, ŞİMDİ NE OLACAK?  

Soğuksu 2. Etap TOKİ konutları alanına yapılan 1000 kişi kapasiteli Yurt Binasına talep yok. Yapılma aşamasında mahalle sakinlerinin de tepkisine yol açan binanın ne şekilde değerlendirileceği merak ediliyor. Kredi Yurtlar Kurumunun binaya sıcak bakmadğı belirtilirken, Huzur evi olma noktasında ise olumsuz yanıt alındığı belirtiliyor

Karabük’te düşünülmeden  günü kurtarma ve siyasi odaklı yapılan işler hem devlete hem Karabük’e zarar vermeye devam ediyor. Soğuksu 2. Etap TOKİ Konutları içinde yapılan, daha yapılma aşamasında tepki gören, binaya talep yok. Yurt binası olarak yapılan, sonra Huzur evi yapılmasına karar verilen bina ortada kaldı. 1000 kişi kapasiteli binaya Kredi Yurtlar Kurumu da (KYK) sıcak bakmazken, Huzur evi olma noktasında ise ilgili Bakanlıktan olumsuz cevap geldiği belirtiliyor.

TOKİ SAKİNLERİ TEPKİLİ

Binanın bulunduğu alanda TOKİ konutlarında oturan vatandaşlar ise baştan binaya karşı çıktıklarını, ama seslerini yetkililere duyaramadıklarını, binanın yer ve konum olarak yanlış yerde olduğunu belirttiler.

Diğer yandan daha öncede TOKİ yetkilileri binaya karşı çıkmış, fakat Belediye ile yapılan sözleşme gereği yapmak zorunda kalmışlardı.Siyasilerde binaya çözüm bulamazken, milyonlar harcanarak yapılan binanın akibeti ne olacak merak ediliyor.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(1 Yorum)

Karabük Postası
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal