Karabük Postası

Cezayirliler, karantina için Karabük’e geldi

Korona virüs nedeniyle ülkelerinin hava sahasını kapatmasının ardından İstanbul Havalimanı’nda bekleyen aralarında Cezayir, Ürdün ve Tunusluların da bulunduğu bin 500 yolcu otobüslerle Karabük’e gönderildi. Korona virüs salgınının yayılmasının ardından uçak seferlerin durdurulması nedeniyle havalimanında kalan, ülkeleri tarafından henüz kabul edilmediği bildirilen yabancı yolcuların terminaldeki bekleyişleri sona erdi. Aralarında Cezayir, Ürdün ve Tunusluların da bulunduğu yabancı uyruklu […]

Bu Haber 27 Mart 2020 - 7:06 'de eklendi ve 12 kez görüntülendi.

Cezayirliler, karantina için Karabük’e geldi

Korona virüs nedeniyle ülkelerinin hava sahasını kapatmasının ardından İstanbul Havalimanı’nda bekleyen aralarında Cezayir, Ürdün ve Tunusluların da bulunduğu bin 500 yolcu otobüslerle Karabük’e gönderildi.
Korona virüs salgınının yayılmasının ardından uçak seferlerin durdurulması nedeniyle havalimanında kalan, ülkeleri tarafından henüz kabul edilmediği bildirilen yabancı yolcuların terminaldeki bekleyişleri sona erdi. Aralarında Cezayir, Ürdün ve Tunusluların da bulunduğu yabancı uyruklu yolcular 31 otobüsle Karabük’teki bir yurda yerleştirildi.

Dün Jandarma Polis eşliğinde yola çıkan otobüsler akşam saatlerinde Karabük’e gelirken, Cezayir, Ürdün ve Tunuslu yolcular Karabük’te kendileri için hazırlanan yurtlara yerleştirildiler. Yurtlarda gerekli tedbirler alınırken, sayıları 1500 bulan Cezayir, Ürdün ve Tunus’lu vatandaşların Karabük’e getirilmesi tepkilere neden oldu

Karabüklüler tepkilerini sosyal medyadan paylaşırken, bu kişilerin ne kadar kalacağı, ne zaman ülkelerine döneceği, ihtiyaçlarının ne şekilde nasıl karşılanacağı merak ediliyor.

Öte yandan sosyal medya paylaşımları sonrası getirilenlerin yerleştirildiği yurtlar etrafında geniş güvenlik önlemleri alındığı gözlendi.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Karabük Postası
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal