Karabük Postası

AKKAYA HAMAMI TURİZME KAZANDIRILMAYI BEKLİYOR

Karabük’ün yaklaşık 20 yıldır beklediği Keltepe Kayak Merkezi hizmete girerken, şimdi sırada Karabük’ün termal turizmde önünü açacak olan Akkaya Hamamının turizme kazandırılması var Hadrianapolis Antik Kenti ile dikkatleri üzerine çeken Eskipazar ilçesi Akkaya Hamamının turizme kazandırılması ile önemli bir ivme kazanmış olacak. Müze Kent Safranbolu, doğasıyla ayrı bir yere sahip olan Yenice ve Keltepe Kayak […]

Bu Haber 20 Ocak 2020 - 13:34 'de eklendi ve 19 kez görüntülendi.

AKKAYA HAMAMI TURİZME KAZANDIRILMAYI BEKLİYOR

Karabük’ün yaklaşık 20 yıldır beklediği Keltepe Kayak Merkezi hizmete girerken, şimdi sırada Karabük’ün termal turizmde önünü açacak olan Akkaya Hamamının turizme kazandırılması var

Hadrianapolis Antik Kenti ile dikkatleri üzerine çeken Eskipazar ilçesi Akkaya Hamamının turizme kazandırılması ile önemli bir ivme kazanmış olacak. Müze Kent Safranbolu, doğasıyla ayrı bir yere sahip olan Yenice ve Keltepe Kayak merkezinden sonra Akkaya Hamamının turizme kazandırılması Karabük ve yöresine farklılık kazandıracak

Karabük turizm hedeflerine emin adımlarla ilerliyor. Müze Kent Safranbolu’dan sonra diğer alternatif turizm alanları da hizmete alınırken, Karabük, tüm mevsimler için ayrı bir turizm potansiyeline sahip oluyor.

Yenice doğa severlerin gözdesi olurken, bu yönde ilçede yapılan yatırımlar herkesin gözdesi olmuş durumda. Yenice’den sonra Karabük’te uzun yıllar konuşulan Keltepe Kayak Merkezide geçtiğimiz haftalarda hizmete açılırken, Safranbolu, Yenice ve Keltepe Kayak Merkezinden sonra şimdi sıra Eskipazar İlçesinde bulunan Akkaya Hamamında.

Uzun yıllardır konuşulan, ardından bir dönem  önceki Belediye Başkanı Dursun Baş tarafından sık sık gündeme getirilen, Dursun Baş’ın üzerinde hassasiyetle durduğu konu şimdilerde rafa kalkmış gibi görünse de bölgemiz için büyük önem arz ediyor.

Hadrianapolis antik kenti ile dikkatleri üzerine çeken Eskipazar ilçesi Akkaya Hamamının turizme kazandırılması ile önemli bir ivme kazanmış olacak. Sadece Eskipazar değil, bölgede turizm potansiyeli çeşitlenmiş olacak.

2005 yılında Maden Teknik Arama (MTA) tarafından yapılan sondaj çalışması ile 266 metre derinlikte 37 derece sıcaklığında ve saniyede 40 litre debiye sahip jeotermal su kaynağı bulunurken, bu su ile banyo kürleri, havuz ve dış uygulamalarla kronik romatizmal hastalıklarda, ortopedik ameliyat sonrası omurga ve eklem artrozlarında, sporcu yaralanmalarında, cilt ve deri hastalıklarının tedavisinde kullanılabileceği ifade ediliyor.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Karabük Postası
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal